Çözüldü Rainbow Six Siege 7.1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
Bildiğim kadarıyla Rainbow Six Siege 7.1 desteği veriyor. Önceden stereo ile oynuyordum, 7.1 açmalı mıyım tam emin olamıyorum. Açtığımda 2-3 kişinin sesleri karışıyor, ama 1V1'de adamın olduğu yeri şıp diye anlıyorum. Yardım edin. :D.

Çözüm
Evet 7.1 açmalısınız. Rainbow'da sesler karışıyor doğru ama alışırsınız yavaş yavaş. 1 Vs 1 kalınca dediğiniz gibi çok işe yarıyor. Zaten oyun esnasında fazla ses kasamıyorsun silah seslerinden Vs.
Bildiğim kadarıyla Rainbow Six Siege 7.1 desteği veriyor. Önceden stereo ile oynuyordum, 7.1 açmalı mıyım tam emin olamıyorum. Açtığımda 2-3 kişinin sesleri karışıyor, ama 1V1'de adamın olduğu yeri şıp diye anlıyorum. Yardım edin. :D.
7.1 kulaklık alırsan daha net duyabileceğini tahmin ediyorum.

7.1 kulaklık alırsan daha net duyabileceğini tahmin ediyorum.
Var zaten. :)
Ekran Alıntısı.JPG

Hortlatayım, yardımcı olacak yok mu?

Evet 7.1 açmalısınız. Rainbow'da sesler karışıyor doğru ama alışırsınız yavaş yavaş. 1 Vs 1 kalınca dediğiniz gibi çok işe yarıyor. Zaten oyun esnasında fazla ses kasamıyorsun silah seslerinden Vs.

Çözüm
Ben rainbow stereo diye biliyordum, seslerin karışma sebebi bu olabilir. Bir çok yerde o oyun için 7.1 kulaklık bile önermiyorlar. O yüzden bence bi araştır, muhtemelen gerek olmadığı kanısına varacaksın.

Hyperx Cloud 1 kullanıyorum. 3.5 mm jaklı bir kulaklık. Anakartın ses çıkışını kullanıyorum. Realtek Alc 1220 ses çipi ve Nahimic 3 ses yazılımı ile sanal surround epey fark ediyor Rainbow Six Siege'de.
Rainbow'da ses ayarlarını Tv olarak seçersen stereo ses alırsın ve bunu denedim. Düşmanın sağda ya da solda olduğunu anlıyorsun sadece. Etrafında dolaşırken seste alçalma veya yükselme olmuyor. Ses birden sağa ya da sola geçiyor. Kesinlikle önermem.
Surround sese alışırsan aynı anda etrafındaki düşmanların yerlerini ve uzaklıklarını haritayı da bilerek tabi ki anlayabilirsin.
Steelseries Siberia 150 kullandım. Ardından Asus Rog Centurion gerçek 7.1 kulaklık. Sonra Hyperx Cloud 1'e geçtim.
İki ayrı anakart kullandım ikisinde de iyi ses çipi vardı. İlk anakartımda Creative yazılımı, şimdikinde ise Nahimic 3 var.
Rainbow Six Siege, Bf1, Pubg, Bf5 ve en son Call of Duty Modern Warfare oynuyorum.
En iyi ses kalitesi ve oyunda sesi çamurlaştırmadan surround kalitesini Creative yazılımı ve Hyperx Cloud 1 ile yaşadım. İkinci olarak Nahimic 3 ve Hyperx Cloud 1 oldu. Steelseries ve Asus Rog Centurion ise pek dişe dokunur değildi ses kasmada.
O zamandan hatırladığım yegane şey Steelseries ile sanal surround açınca sesin çamurlaştığı idi.

Evet 7.1 açmalısınız. Rainbow'da sesler karışıyor doğru ama alışırsınız yavaş yavaş. 1 vs 1 kalınca dediğiniz gibi çok işe yarıyor. Zaten oyun esnasında fazla ses kasamıyorsun silah seslerinden Vs.

Oyunu 3000 saatir oynuyorum, hep stereo oynadım ama ben genelde solo (takım oyunu yapmadığım) oynadığım için ses kasmam çok önemli. Oynuyorum işte yavaş yavaş alışacağız herhalde diye umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı