Rainbow Six Siege klavye mouse takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kobra Dede

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Rainbow oynarken klavye ve mouse anlık takılmalar yaşıyor. Ateş ederken veya yürürken bir anda takılıyor ve elimi klavye mouse'dan çeksem bile 3 5 saniye kendi kendine yürümeye veya ateş etmeye devam ediyor. Bu mouse sıkıntısının aynısı Uplay uygulamasında da bol bol oluyor. Sistemimin gayet güçlü ve yeterli olduğunu düşünüyorum. Ubisoft'un kendi sitesindeki çözüm ve önerilere baktım herhangi bir sonuca varamadım. Bu sorun diğer hiçbir oyunda veya uygulamada başıma gelmedi, sorunun tamamen oyundan kaynaklı olduğuna eminim. Çözümü bilen bir arkadaş varsa çok müteşekkir olurum.

(Overheating ve CPU'nun %100 kullanımı gibi bir sorunum yok.) Oyunu 2K yüksek ayarlarda sabit 165 FPS ile oynamaktayım.

Denediğim ve sonuç alamadığım çözümler:
  1. V-Sync aç/kapa.
  2. RAW input aç/kapa.
  3. Belgeler dosyasında gamesettings.ini dosyasında aim assist'i 0 yapma.
  4. Mouse rapor hızını sırasıyla düşürüp yükseltme.
Sistem:
  • B-550-E
  • Ryzen 5 5600X.
  • ROG ryujin 240.
  • Gigabyte 3070 Ti OC.
  • G.Skill Trident Z Neo 16 GB 3600MHz.
  • XPG Gammix S50 Lite.
  • Mouse: ROG chakram kablosuz.
  • Klavye: ROG scope RX.
  • Monitör: MSI G27CQ4 1ms 165Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama çok saçma benim bir önceki bilgisayarımda i5 7400 ve rx470 gibi bir sistmede böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım pingim sabit 65-75 arası gidip geliyor üstelik bu sorun r6 da botlara karşı kurduğum offline maçta bile devam ediyor. Asıl en saçma olanı oyunu Uplay üzerinden satın almıştım uplay i açtığım zaman bu mouse donmaları uplay üzerindede oluyor.

GPU driverım güncel o konuda sıkıntım yok seste cızırdama gibi bi sorunumda yok sadece klavye ve mouse rasgele kafasına göre takılı kalıyor 3-4 saniye.
Hocam görüntü ayarlarınız nedir yüksek mi ?
Yüksek ayarlarda oynuyorum fakat grafikleri düşürüncede değişim olmmuyor.

GPU driverım güncel o konuda sıkıntım yok seste cızırdama gibi bi sorunumda yok sadece klavye ve mouse rasgele kafasına göre takılı kalıyor 3-4 saniye.

Yüksek ayarlarda oynuyorum fakat grafikleri düşürüncede değişim olmmuyor.
Hocam R6 yüksek ayarlar ile oynanmaz ki, 1920x1080 yapılır sonra 4:3 16:10 gibi ayarları sen seçersin. Görüntü ayarları hepsi Low olur gölge kalitesi orta genel ayar böyle, R6'nın bütün Pro oyuncularına bakarsan hepsi öyle, yüksek ayarlar ile adam vurulmuyor ve çok göz yoruyor.

Hocam R6 yüksek ayarlar ile oynanmaz ki, 1920x1080 yapılır sonra 4:3 16:10 gibi ayarları sen seçersin. Görüntü ayarları hepsi Low olur gölge kalitesi orta genel ayar böyle, R6'nın bütün Pro oyuncularına bakarsan hepsi öyle, yüksek ayarlar ile adam vurulmuyor ve çok göz yoruyor.
Dostum oyunun her haliye istersen 800x600 yap gene mouse takılıyor benim amacım en güzel görüntüyü alarak 165 fpsde sabit bir şekilde oyunu oynamak. Herşeyi çok güzel ben adamlarıda görebiliyorum o dert değil benim için tek dert şu mouse ve klavyenin saçma sapan bir şekilde takılıp bütün oyunun içine etmesi çok kısa oluyor bol bol oluyor beni klavyeyi monitörü parçalattıracak hale getiriyor.

Geri
Yukarı