Rainbow Six Siege Operatör Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
10000 Renown biriktirdim. Ucuz operatörlerin hepsini açtım. Bir de savunanlardan Frost'um var. Onun dışında hiç pahalı operatörüm yok. Aklımda 5 operatör var:
  • Blackbeard
  • Mira
  • Hibana
  • Echo
  • Valkyrie
Oynanış tarzım ise saldırmada dikkatli ve temkinli bir şekilde gidiyorum. Drone kullanıyorum. Savunmada ise kendime bir üs kurup orada adamların gelmesini bekliyorum. Tuzak kuruyorum gibi. Şu an Echo ve Mira'ya sıcak bakıyorum. Hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Savunmada Jager ve Valkyrie faydalı operatörlerdir. Saldırıda ise Hibana tavsiyemdir.
Oynamak istersen Steam arkadaşlık kodum;
387875226.

Blackbeard alabilirsin, çok kullanıyorum. Ultimate Edition aldığımdan Blackbeard'ı bıraktım, ama sabrederim dersen 25K'ya Mozzie alabilirsin. Silahı gayet dengeli. Atak içinse Zofia veya Ying olabilir.

Oyunda yeni olduğun için Echo, Valkyre tavsiye etmem. Blackbeard iyi ama silahı çok geç çekiyor ve o karakterle oynarken oyuna alışmanı da tavsiye etmem. Bence Mira al hem silah olarak hem özellik olarak çok güçlü. Silahı çok hızlı ateş ettiği için biraz sekiyor ama senin için daha iyi o silahı kontrol etmeyi becerebilirsen çoğu silahla oynarsın.

Benim tavsiyem Hibana. Her haritada her türlü iş yapar. Birazcık harita bilgisi olduktan sonra bir zorluğu yok, iyi operatördür.

Blackbeard'dan zevk de almazsınız, takım arkadaşlarınıza da bir katkınız olmaz. Çok nerf yedi, zayıf bir operatör. Onu unutun gitsin.

Oyundaki en güçlü operatörün Echo olduğunu düşünüyorum. Oynanış tarzı bakımından sıkıcıdır (ki oyunları zevk almak için oynarız :d), ancak kazandırır. Dereceli ve Unranked maçlarda çok sık ban yediği için muhtemelen pek oynayamayacaksınız. Yalnızca Quick Match girdiğinizde Exho seçme şansınız olur.

Valkyrie çok sağlam operatör. Ancak oyun bilgisi lazım, onu sonra açmanız daha iyi olur.

Şu an sıklıkla Ash ve Frost kullanıyorum. Ash fazla kullanamıyorum çünkü çok alan oluyor. Ben de o nedenle saldıran bir operatör almak daha doğru diye düşünüyorum. Blackbeard alabilirim. 25K'ya kadar sabrederim ama önce iyi bir operatör açmak istiyorum.
Oyunu 8 aydır oynuyorum. 70 saatim var.

Blackbeard ile çok rahat oynayabilirsin. Adam öldürmeye çalışırken anında kafadan vurulma derdi yok, silahları fena değil.
Echo da çok güzel bir karakter, sona kalan düşmanı öldürmede yardımcı olan cihazı var. Düşmanı sersemletiyor.
Hibana, gerek özel yeteneği gerek silahı olsun çok iyi bir karakter. Ash gibi düşün ancak zırhlı duvarlarda da işe yarıyor. Silahının geri tepme miktarı çok az.

Edit: Para biriktirip Jackal da alabilirsin, çok banlanıyor ancak işe yarayan bir karakter.

Şu an sıklıkla Ash ve Frost kullanıyorum. Ash fazla kullanamıyorum çünkü çok alan oluyor. Ben de o nedenle saldıran bir operatör almak daha doğru diye düşünüyorum. Blackbeard alabilirim. 25K'ya kadar sabrederim ama önce iyi bir operatör açmak istiyorum.
Oyunu 8 aydır oynuyorum. 70 saatim var.
Başlangıç için kesinlikle Hibana. Kolay oynanışıyla insanı oyuna alıştırma konusunda üstüne yok.

PS4'de iken çok oynardım. Aklınada olanlardan ziyade benim önerim defansta Lesion'dur. Çok efektif bir operatör. Hem hasar veriyor hem dikkatini dağıtıyor hem de nerede olduğunu öğreniyorsun düşmanın. Impact granade de cabası. Atakta ise tercihim açık ara Hibana'dan yana. Reinforce'leri yok etmek çok önemli. Bunu yapabilen sadece Thermite, Hibana ve Maverick var. Ayrıca Hibana uzaktan da yeteneğini kullanabildiği için avantajlı. Ayrıca 3 tane pallet atabildiği için Bandit Trick'lere karşı da Thermite'a göre daha üstün.

Şimdi de Blackbeard ve Hibana arasında kaldım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı