Ralph gibi hayvanlar deneylerde acı çekiyor

SomeOne12

Hectopat
Şu an milyonlarca tavşan deneyler ile öldürülüyor. Gözüne, ağzına istemsizce her şeyi döküyorlar. Hayvandan başka neyde test edecekler diye soranlar olabilir, biraz araştırma yaptım ve yapay genler üstünde de denenebiliyormuş. Sadece daha maliyetli diye hayvanlar kullanılıyor. En basitinden L'Oréal Paris, Nive ve Axe gibi yüzlerce marka bu işlemi yapıyor.

Bilmiyorum inanmayacaklar olur mu. İnanmayacakların olacağını düşünmesem de Ralph'ün gerçek sesi burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır yapılan şeylere tepki göstermek için bir tetikleyici beklememiz bana acayip saçma geliyor. Malûm kısa film çıkmadan önce de buna dikkat çeken postlar, storyler atsak keşke. Ve kısa filmin etkisi üstümüzden kalktığında aynı markaları kullanmaya, aynı hayatı sürdürmeye devam etmesek keşke.

Şu an milyonlarca tavşan deneyler ile öldürülüyor. Gözüne, ağzına istemsizce her şeyi döküyorlar. Hayvandan başka neyde test edecekler diye soranlar olabilir, biraz araştırma yaptım ve yapay genler üstünde de denenebiliyormuş. Sadece daha maliyetli diye hayvanlar kullanılıyor. En basitinden L'Oréal Paris, Nive ve Axe gibi yüzlerce marka bu işlemi yapıyor.

Bilmiyorum inanmayacaklar olur mu. İnanmayacakların olacağını düşünmesem de Ralph'ün gerçek sesi burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ses kaydını dinleyince ağlayasım geldi. Bence bu markalar yasaklanmalı ama zor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı