RAM 2. slotta çalışmıyor

Kerimzyk1

Centipat
Bilgisayarıma bir 8 GB RAM daha almak istiyorum ancak anakarttaki RAM slotlarını test ettim 2 slotlu bir anakart. İlk slota 8 GB RAM'i taktığım zaman çalışıyor ancak aynı RAM'i 2. slota taktığım zaman bilgisayar çalışıyor ancak ne bir görüntü ne de klavye ya da mouse ye elektrik gelmiyor. RAM slotum mu bozuk yoksa çift RAM takılı olunca mı aktif oluyor 2. RAM slotu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın kitapçığında belirtiliyor genelde RAM takılış sırası eğer 1 veya 2 veya 4 RAM takılacak ise. Çift slot RAM kullandığınızda ikisi de çalışacaktır.

Önceden de arkadaşımın Dual ramlarini takmıştım 8+8 ancak bilgisayar açılıyordu ve 1 saniye sonrasında geri kapanıyordu ve bunu 5-6 kere tekrarladıktan sonra sadece 8 GB RAM aktif oluyordu yani diğer 8 GB RAM'i görmüyordu ancak BIOS'da da 16 gözüküyor.

Son düzenleme:
Önceden de arkadaşımın Dual ramlarini takmıştım 8+8 ancak bilgisayar açılıyordu ve 1 saniye sonrasında geri kapanıyordu ve bunu 5-6 kere tekrarladıktan sonra sadece 8 GB RAM aktif oluyordu yani diğer 8 GB RAM'i görmüyordu ancak BIOS'da da 16 gözüküyor.
Tamamdır. %20 de şuan bitsin bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı