RAM 3000 MHz olarak ayarlandığında görüntü gitti

bartuhane

Hectopat
Daha fazla  
RAM'lerim 2400 MHz'de çalışıyor normalde ama BIOS'dan 3000 MHz'de deneyeyim dedim ve birden görüntü gitti. Bilgisayarı kapatıp açınca yeniden gelmedi. Şu an gece gece terliyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartı bilgisayardan çıkartmaya gerek var mı? Bir de RAM'leri çıkartayım mı?

Hocam anakartı bilgisayardan çıkarmayacaksınız. Sadece BIOS pilin çıkartın.

Dosya Ekleri

• bios-pili.png
    bios-pili.png
    166,3 KB · Görüntüleme: 19
RAM'lerim 2400 MHz'de çalışıyor normalde ama BIOS'dan 3000 MHz'de deneyeyim dedim ve birden görüntü gitti. Bilgisayarı kapatıp açınca yeniden gelmedi. Şu an gece gece terliyorum. Ne yapmam lazım?

Bilgisayardaki tüm bağlantıları çıkar enerji girişi olmamı lazım sonra anakartın iyiyse pili çıkartmadan jumper ile halledebilirsin jumper ve buton yoksa pili çıkar 10 sn bekle sonra tak ve sistemi çalıştır RAM'lerin frakansıyla çok oynama derim yoksa elinde kalır sistem bilgin olsun her zaman en son RAM'lere OC yapılır çok ihityaç olursa oda

Dostum ramleri 3000 mhz yapman yetmez, Dram voltajını 1.35v olarak ayarlaman gerekir. Sistem içinde dedikleri gibi pili çıkartıp 1 dk kadar bekle, Sonra pili tekrar tak ve sistemi aç. sonrasında dediğim yolu izlersen ramin 3000 mhz olarak çalışır.

Ramleri kendin OC'lemek için ne yaptığını bilmen gerekir. Bilmiyorsan sistemi kolayca mahvedebilirsin. XMP veya DOCP profillerinden mi yaptın yoksa direkt hızı mı ayarladın?

Yok arkadaşlar görüntü gelmiyor.Bütün kabloları çıkarttım,pili de çıkarttım 10 dakika bekledim ve taktım.Yine çalşmadı.Acaba Ramleri çıkarıp taksam düzelir mi?
RAM'leri kendin OC'lemek için ne yaptığını bilmen gerekir. Bilmiyorsan sistemi kolayca mahvedebilirsin. XMP veya DOCP profillerinden mi yaptın yoksa direkt hızı mı ayarladın?

Ne olur korkutmayın beni. İlk önce DOCP yaptım. Sonra 3000E çıkardım.

Yok arkadaşlar görüntü gelmiyor. Bütün kabloları çıkarttım, pili de çıkarttım 10 dakika bekledim ve taktım. Yine çalşmadı. Acaba RAM'leri çıkarıp taksam düzelir mi?

Ne olur korkutmayın beni. İlk önce DOCP yaptım. Sonra 3000E çıkardım.

Korkma yardım edeceğiz elimizden geldiği kaadarıyla şimdi sen Power düğmesine bastığında şöyle fanlar bir dönüpte duruyor gibi oluyor mu oluyorsa arızalı bir donanım var demektir tek tek test et

Yeni konular

Geri
Yukarı