RAM 3000 MHz olarak ayarlandığında görüntü gitti

bartuhane

Hectopat
Daha fazla  
RAM'lerim 2400 MHz'de çalışıyor normalde ama BIOS'dan 3000 MHz'de deneyeyim dedim ve birden görüntü gitti. Bilgisayarı kapatıp açınca yeniden gelmedi. Şu an gece gece terliyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olur korkutmayın beni. İlk önce DOCP yaptım. Sonra 3000E çıkardım.
Nasıl? DOCP'nin hangi ayarını yaptın? 2666mhz profilini yapıp hızı 3000'e mi çıkardın yani? Anlamadım. Öyle yaptıysan sorun o olabilir.

Ramlerinin yerlerini değiştirmeyi denedin mi? Başka slotları dene veya Ramlerin yerini değiştir. Yaptıktan sonra bir şey oldu mu söyle.

Hayır hepsi normal çalışıyor. Kasanın her şeyı normal çalışıyor ve kulaklım ve mousedan ışık geliyor, klavyeden gelmiyor.
Nasıl? DOCP'nin hangi ayarını yaptın? 2666MHz profilini yapıp hızı 3000'e mi çıkardın yani? Anlamadım. Öyle yaptıysan sorun o olabilir.

RAM'lerinin yerlerini değiştirmeyi denedin mi? Başka slotları dene veya RAM'lerin yerini değiştir. Yaptıktan sonra bir şey oldu mu söyle.

Evet öyle yaptım ve RAM'lerin yerini daha değiştirmedim.

Tamam

Hayır hepsi normal çalışıyor. Kasanın her şeyı normal çalışıyor ve kulaklım ve mousedan ışık geliyor, klavyeden gelmiyor.

Tamam RAM'leri dene korkma anakartında bir şey yok ekran kartı RAM veya işlemciyi test et 2 RAM varsa tek RAM değiştirerek dene

Dediklerimi uygula. Farklı slotlara yerleştir RAMleri.

Yeterli voltaj yoktur büyük ihtimalle öyle yaptıysan. Arkadaşın dediği gibi 1.35v ver veya hiç karışmadan normal ayarlara getir.

Tamam.

Tamam RAM'leri dene korkma anakartında bir şey yok ekran kartı RAM veya işlemciyi test et 2 RAM varsa tek RAM değiştirerek dene.

Abi sana Allah bütün dualarını kabul ettirsin yani cümle kurmayı ubuttum sevinçten. Çok teşekkürler RAM'lerin yerini değiştirdim oldu.
Dediklerimi uygula. Farklı slotlara yerleştir RAM'leri.

Yeterli voltaj yoktur büyük ihtimalle öyle yaptıysan. Arkadaşın dediği gibi 1.35V ver veya hiç karışmadan normal ayarlara getir.

Senden de razı olsu <3.

Böyle diyor.

Dosya Ekleri

• 1603492815506732926038944821544.jpg
    1603492815506732926038944821544.jpg
    181,9 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı