RAM 8 GB olmasına rağmen 4 GB kullanılabilir yazıyor

emiro39

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Attığım ekte görev yöneticisinden belleğimin kullanımını görüyorsunuz. Kullanılan yuva 1 olarak gözüküyor. Biraz bu konuları araştırdım genellikle slotların yerlerini değiştirerek çözüme kavuşulmuş. Fakat benim çok bir bilgim yok 4 slottan hangilerini denemem gerekiyor(A1-A2-B1-B2). Veya slotların yerlerini değiştirmek yerine başka bir şey mi yapmam gerekiyor? Ayrıca bilgisayarımda şu anda açık bir program, oyun yok. Bilgisayarı yeni açtım yani. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-27 at 09.52.53.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-27 at 09.52.53.jpeg
    25,5 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 54
  • resim_2020-11-27_115443.png
    resim_2020-11-27_115443.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 37
Oradaki kullanılabilir yazan kısım, boştaki bellek miktarını temsil ediyor. Mesela bilgisayarınız anlık olarak 7 GB RAM kullanır ise orada 1 GB veya 0.9 GB civarı bir şey yazar. Slotlara göre çözüm diye bir şey olacağını sanmıyorum. Ayrıca Windows 10 kullanıyorsunuz, tamamen boştayken 2.5-3 GB RAM'i sistem kullanıyor zaten.

Harici ekran kartınız yok ise ve işlemcinin ekran kartını kullanıyorsanız, 4 GB ona ayrılmış olabilir

Merhabalar. Attığım ekte görev yöneticisinden belleğimin kullanımını görüyorsunuz. Kullanılan yuva 1 olarak gözüküyor. Biraz bu konuları araştırdım genellikle slotların yerlerini değiştirerek çözüme kavuşulmuş. Fakat benim çok bir bilgim yok 4 slottan hangilerini denemem gerekiyor(A1-A2-B1-B2). Veya slotların yerlerini değiştirmek yerine başka bir şey mi yapmam gerekiyor? Ayrıca bilgisayarımda şu anda açık bir program, oyun yok. Bilgisayarı yeni açtım yani. Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Hani bilgisayarda Windows 10 varya.

Sorun yok toplamı 8. Arkadaki gereksiz işlemleri sonlandır veya daha temiz bir işletim sistemi kullan.

Yeni konular

Geri
Yukarı