RAM Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Selimmmaral

Decapat
Ben bilgisayarıma RAM almayı düşünüyorum sizlere sorum şu olacak; RAM alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Benim bildiğim DDR, MHz ve anakart desteği. Başka dikkat edilmesi gerekenler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Baştan toplanıyorsa yani elinizde RAM yoksa anakarta uyması yeterli. Ancak elinizde RAM varsa ve çift kanal kullanmak istiyorsanız, aynısından almaya özen gösterin. Sonra mavi ekran hataları baş döndürebilir.

Öncelikle güvenilir markaları tercih edersen daha uzun ömürlü olacaklardır. Ram alırken en önemli hususlar Mhz değeri, Gb olarak kapasitesi ve versiyonu çok önemli DDR3-DDR4 gibi.
Tüm bu değerler sisteminizle paralel olarak çalışır yani DDR4 desteklemeyen anakartınıza DDR4 seviye ram değil desteklediğini almalısınız, Anakartınızın desteklediği MHz değerine göre gibi gibi şeylere dikkat etmeli ona göre tercih yapmalı.

Anakart modelini ve elinizdeki belleği paylaşabiliyorsanız paylaşın, nokta atışı yardım edecek arkadaşlar çıkacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı