Çözüldü RAM alırken nelere dikkat edilmeli?

• Konuyu başlatan SirY
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 690
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SirY

Hectopat
Daha fazla  
Bu ay biraz para topladım fakat uzun süredir RAM almadığım için nelere dikkat etmemiz gerek, onları unuttum. Dikkat etmemiz gerek derken bilgisayarla uyuşmasını kastediyorum sadece, işlemcinin kaç Bit olması ve DDR kaç olduğuna mı bakacağız yoksa MHz'ı falan önemli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu anakart için kimi yerde maksimum 4 GB RAM destekliyor demişler kimi yerde ise 8 GB RAM. Bazı kişiler 6 GB RAM ile kullanabildiğini belirtirken bazı kişiler en fazla 4 GB RAM'le kullanabildiğini belirtmiş. Siz garanti olması adına 2 GB DDR3 CL7 1066 MHZ bir RAM tercih etmeye çalışın, bulabilirseniz RAM'in aynısından almanızda fayda var ama bulabileceğinizi pek sanmıyorum. İstiyorsanız yine de şansızını deneyin.
Bu ay biraz para topladım fakat uzun süredir RAM almadığım için nelere dikkat etmemiz gerek, onları unuttum. Dikkat etmemiz gerek derken bilgisayarla uyuşmasını kastediyorum sadece, işlemcinin kaç Bit olması ve DDR kaç olduğuna mı bakacağız yoksa MHz'ı falan önemli mi?

Anakart marka model?

CPU-Z üzerinden memory kısımlarında yazan verilerle aynı verilere sahip bir ram almalısınız. CL, MHz ve DDR değerleri uyuşmalı. Tavsiyem bulabilirseniz bilgisayarınızda takılı olanla aynı marka/model RAM almanız.

Dosya Ekleri

• TECNOPHAT SS 1.PNG
    TECNOPHAT SS 1.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 36
  • TECNOPHAT SS 2.PNG
    TECNOPHAT SS 2.PNG
    25,6 KB · Görüntüleme: 30
  • TECNOPHAT SS 3.PNG
    TECNOPHAT SS 3.PNG
    26,2 KB · Görüntüleme: 29
  • TECNOPHAT SS 4.PNG
    TECNOPHAT SS 4.PNG
    27,7 KB · Görüntüleme: 24
  • TECNOPHAT SS 5.PNG
    TECNOPHAT SS 5.PNG
    25,8 KB · Görüntüleme: 24
  • TECNOPHAT SS 6.PNG
    TECNOPHAT SS 6.PNG
    32,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Bu anakart için kimi yerde maksimum 4 GB RAM destekliyor demişler kimi yerde ise 8 GB RAM. Bazı kişiler 6 GB RAM ile kullanabildiğini belirtirken bazı kişiler en fazla 4 GB RAM'le kullanabildiğini belirtmiş. Siz garanti olması adına 2 GB DDR3 CL7 1066 MHZ bir RAM tercih etmeye çalışın, bulabilirseniz RAM'in aynısından almanızda fayda var ama bulabileceğinizi pek sanmıyorum. İstiyorsanız yine de şansızını deneyin.

Çözüm
Bu anakart için kimi yerde maksimum 4 GB RAM destekliyor demişler kimi yerde ise 8 GB RAM. Bazı kişiler 6 GB RAM ile kullanabildiğini belirtirken bazı kişiler en fazla 4 GB RAM'le kullanabildiğini belirtmiş. Siz garanti olması adına 2 GB DDR3 CL7 1066 MHz bir RAM tercih etmeye çalışın, bulabilirseniz RAM'in aynısından almanızda fayda var ama bulabileceğinizi pek sanmıyorum. İstiyorsanız yine de şansızını deneyin.

Peki RAM'in tam modelini nasıl öğreneceğim yani adını falan aynısını almak için?

Geri
Yukarı