RAM Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cem Argun

Hectopat
Şimdi abiler aşağıda bir resim bırakıyorum, bu benim kullandığım RAM Vatan'da 391 TL gibi yüksek bir fiyatı var. Benim kullandığım part number yazan yeri de mi aynı olması lazım? Alırken aynısı yok ki, ben hangi RAM almalıyım yardımcı olur musunuz? Tek kullanıyorum bunu Dual yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Mesela benim bulduğum doğrumu linkteki bu olur mu?

Kullandığım RAM Markası: KİNGSTON HyperX 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35 V XMP RAM

Adsız.png

Çözüm
Sistem;

AMD Ryzen 1600
GTX 1060 6 GB
MSİ A320 M Pro VH-Plus
240 GB SATA 3 SSD

Ben şimdi anlamadım. Fury derken hiç bilmiyorum sadece tek bildiğim tek kullanmanın dezavantaj olduğu. Dual yapınca daha iyi bir verim alırsın dediler ama şimdi RAM uyar uymaz bunu bilemiyorum, anlamıyorum da. Bana link atıp bunu alabilirsin derseniz sevinirim. RAM'i satma gibi bir durumum maalesef yok çünkü bütçem kısıtlı 300 TL var cebimde.

Biraz araştırdım sizin kullandığınız RAM de HyperX Predator 3000MHz, yani attığınız RAM ile aynı. Alıp birlikte dual channel olarak kullanabilirsiniz. Yine de emin olmamız için RAM'inizin kutusundan veya kasa içinden bakıp ayrıntılı kodlarını atabilirsiniz.

Bu ürünü alıp kullanırsanız büyük ihtimal dual channel olarak çalışacaktır fakat sizin kullandığınız RAM 2400 MHz iken attığınız bağlantıda 3000 MHz. Yani yeni aldığınız RAM de 2400 MHz'de çalışır. Sizin RAM'inizin 3000 MHz olduğuna emin misiniz?

Sisteminiz nedir? Yüksek Mhz değerleri ile daha iyi performans veren Ryzen tarafında bir sistem kurduysanız, bu şekilde riske girmek yerine elinizdekini satıp donem donam bir hayli ucuza bulunan Corsair 2x8 3000 Mhz bellek alınabilir.
Al sat pek sevmiyor olsam da ihtimaller arasına bunu da almaktan zarar gelmez.

Sistemi yaz yeterli. Ayrıca bilendal al sanırım, predator 300₺ bulmuştum tek siteye bağlı kalma. 280 liraya fury satıyordu adamlar hala varmı bilmiyorum.

Sistem;

AMD Ryzen 5 1600
MSİ GTX 1060 6 GB
MSİ A320 M Pro VH-Plus
240 GB SATA 3 SSD

Ben şimdi anlamadım. Fury derken hiç bilmiyorum sadece tek bildiğim tek kullanmanın dezavantaj olduğu. Dual yapınca daha iyi bir verim alırsın dediler ama şimdi RAM uyar uymaz bunu bilemiyorum, anlamıyorum da. Bana link atıp bunu alabilirsin derseniz sevinirim. RAM'i satma gibi bir durumum maalesef yok çünkü bütçem kısıtlı 300 TL var cebimde.
Memory kısmını da atarsanız detaylı yardımcı olabilirim.
Bu ürünü alıp kullanırsanız büyük ihtimal dual channel olarak çalışacaktır fakat sizin kullandığınız RAM 2400 MHz iken attığınız bağlantıda 3000 MHz. Yani yeni aldığınız RAM de 2400 MHz'de çalışır. Sizin RAM'inizin 3000 MHz olduğuna emin misiniz?

Evet evet RAM frekansı 2400 MHZ BİOS'a girip 3000 MHZ çıkardım yani RAM 3000 MHZ değerine çıkabiliyordu VATAN'dan aldım ordaki çalışan gösterdi bana nasıl yapılacağını BİOS güncellerim diye geçen gün BİOS güncelledim 2400 e düştü sonra ben onu adım adım XMP ile 3000'e çıkardım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Sistem;

AMD Ryzen 1600
GTX 1060 6 GB
MSİ A320 M Pro VH-Plus
240 GB SATA 3 SSD

Biraz araştırdım sizin kullandığınız RAM de HyperX Predator 3000MHz, yani attığınız RAM ile aynı. Alıp birlikte dual channel olarak kullanabilirsiniz. Yine de emin olmamız için RAM'inizin kutusundan veya kasa içinden bakıp ayrıntılı kodlarını atabilirsiniz.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı