RAM arttırınca FPS ne kadar artar?

oguzhan.123

Hectopat
Daha fazla  
Ben Valorant oynuyorum ve laptopun kasmasından şikayetciyim. Ryzen 3 3200U işlemcim var, ek 8 GB daha RAM takmayı düşünüyorum. Çift kanal performansı ile kaç FPS arttırabilirim? Bu arada bilgisayar açıkken Google falan vs şeyler varken %60 RAM kullanıyor. Şu anda takılı 8 GB RAM var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant için minimum 4 GB RAM istiyor olması lazım. Minimum RAM şartını karşılıyorsunuz. RAM gözle görülür FPS artışı sağlamaz. RAM oyunlardaki donma ve takılmayı önler. FPS artışı istiyorsanız işlemci ya da ekran kartınızı yükseltmelisiniz.

Son düzenleme:
3200g, 8+8 ram kullanıldığında çok ciddi fps artışı sağlıyor, bir çok test var, inceleyebilirsiniz. %50'ye kadar fps artışı sağlar ama ramlerin frekansı da önemli.

EK: Valorant'ta 2 kata kadar fps artışı sağlıyormuş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bilmiyorum DDR2 sistemdeki analiz ne kadar doğru olur ama ETS 2 de 3 GB RAM varken kokpitte 27 FPS alırken 7GB RAM yaptığımda 39 FPS almaya başladım.

@uykuda kaynak gösterin. Yazımın üstünü çizeyim. Benim de yanlış bildiğim bilgi varsa öğreneyim.
Oyundan oyuna değişir fps artışı. Sistemin gereksinimleri karşılıyorsa, Sadece ram eksikse eklersen baya bir fps artışı olur. Oyundan oyuna göre değişir tabi.

@Furkan GRFN benim demek istediğim arkadaş zaten önerilen RAM gereksinimini de karşılıyor olması lazım. RAM'ini 16 yaparsa ne kadarlık FPS artışı olabilir ki?
@uykuda attığınız videoya baktım da çift kanal 20-25 FPS civarı artış sağlıyor. Oyunu 70-75 FPS civarı oynayan birisinde 20-25 FPS artışı olması ne kadar fark edebilir?

Geri
Yukarı