RAM arttırınca FPS ne kadar artar?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Furkan GRFN benim demek istediğim arkadaş zaten önerilen RAM gereksinimini de karşılıyor olması lazım. RAM'ini 16 yaparsa ne kadarlık FPS artışı olabilir ki?

Karşılıyor ama ekran kartı olmadığı için RAM'in bir miktarı dahili grafiğe gidiyor. RAM arttırılınca sistem rahatlıyor. Bir de çift kanal yapınca ekstra FPS artıyor. Burada önemli olan çift kanal olması hocam.

@Furkan GRFN

1650500786231.png

Valorant için de 4 GB RAM diyor. Önerilen muhtemelen 8 desek tahminimce RAM'ini 16 yapmasıyla ciddi FPS artışı olmayacaktır.
@kowyas anlıyorum hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. Çift kanal her türlü iyi oluyor tabii ki de bazıları RAM arttırarak 40-50 FPS artışı bekliyor, bunun da mümkün olduğunu sanmıyorum.

@Furkan GRFN benim demek istediğim arkadaş zaten önerilen RAM gereksinimini de karşılıyor olması lazım. RAM'ini 16 yaparsa ne kadarlık FPS artışı olabilir ki?

Konu sahibi tek kanal RAM ile APU kullanıyor, burada miktarın değil çift kanal beslemesinin önemine bakman gerekli. Dilerse 2x4 GB taksın, dilerse 2x32 GB. O bant genişliği ikiye katlandığı anda işlemcinin performansı ve dolaylı olarak da FPS artacak.

@kowyas anlıyorum hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. Çift kanal her türlü iyi oluyor tabii ki de bazıları RAM arttırarak 40-50 FPS artışı bekliyor, bunun da mümkün olduğunu sanmıyorum.

Mümkündür. 3200G'nin testi yapılmış. 3200U da, 3200G de Zen+ mimarisini kullanıyorlar ve önbellekleri aynı. Ciddi bir kazanım elde edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı