Çözüldü RAM CL değeri düşürüldükten sonra sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Bugün bilgisayarıma BIOS'tan CL değerini düşürmek istedim, düşürdüm. Ayarı kaydettim, bilgisayar kendini yeniden başlattı. Sonra bilgisayar ekran gelmedi. Ben de bilgisayarı yeniden başlattım, açılmadı, tepki vermiyor. RAM'leri çıkartıp denedim, CMOS pilini çıkartıp denedim, ekran kartını çıkartıp denedim, açılmıyor, tepki vermiyor. Power tuşuna basıyorum, açılmıyor, uzay tipinde denedim, yine açılmadı ama sonra açıldı. Sonra ben de kasaya monte etme işlemine başladım, monte ettim, açmak istedim, yine açılmadı. Neden oluyor?

Sadece CL mi düşürdünüz yoksa voltaj ayarlarıyla da oynadınız mı? Açıldığı zaman tekrar toplamadan önce BIOS'a girip baktınız mı yaptığınız değişiklikler sıfırlanmış mı?
Anakartta de-bug ışıklarınız var mı DRAM hatası mı veriyor?
Anakart üzerinden Jumper'ı (J-BAT falan yazması lazım) kısa devreye yaptırarak dener misin bir de BIOS sıfırlamayı. BIOS pilini çıkartıp ne kadar beklediniz tekrar takmadan önce? RAM ayarıyla oynamadan önce sistemde herhangi bir sorun var mıydı?
Bunları yanıtlarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Böylece aynı şeyleri tekrar tekrar sormayız.

Sadece CL mi düşürdünüz yoksa voltaj ayarlarıyla da oynadınız mı? Açıldığı zaman tekrar toplamadan önce BIOS'a girip baktınız mı yaptığınız değişiklikler sıfırlanmış mı?
Anakart üzerinden Jumper'ı (J-BAT falan yazması lazım) kısa devreye yaptırarak dener misin bir de BIOS sıfırlamayı. BIOS pilini çıkartıp ne kadar beklediniz tekrar takmadan önce? RAM ayarıyla oynamadan önce sistemde herhangi bir sorun var mıydı?
Bunları yanıtlarsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Böylece aynı şeyleri tekrar tekrar sormayız.
Onu zaten yapmasını söylemiştim hocam. Yine bir işe yaramadı.
Ha Debug LED aklımıza gelmedi açıkçası.

Öyle bir ışık yok bilgisayarda, ve RAM ayarı ile oynamadan önce bir sorun yoktu. (BIOS'da voltaj ayarı yapamıyorum yani voltaj ayarı ile oynamadım.)

RAM'leri tek tek takmayı denediniz olmadı sonra RAM'leri tek tek farklı slotlara takmayı denediniz yine açılmadı? Bir de başka bilgisayarda deneme şansınız yok sanırım? Ya da başka bir RAM'i sisteminize takma şansınız?

Güç tuşuna basınca tepki vermiyor derken hiçbir şey olmuyor mu? Power tuşu bağlantısında sorun olabilir mi? Anakart üzerindeki Power pinlerini kısa devre yaptırarak açmayı dener misin?

RAM'leri tek tek takmayı denediniz olmadı sonra RAM'leri tek tek farklı slotlara takmayı denediniz yine açılmadı? Bir de başka bilgisayarda deneme şansınız yok sanırım? Ya da başka bir RAM'i sisteminize takma şansınız?

Güç tuşuna basınca tepki vermiyor derken hiçbir şey olmuyor mu? Power tuşu bağlantısında sorun olabilir mi? Anakart üzerindeki Power pinlerini kısa devre yaptırarak açmayı dener misin?

Power pinlerini kısa devre yapıp denedim, RAM'leri direk çıkartarak denedim, bu yüzden RAM ile alakalı olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı