RAM CL değerleri sürekli değişiyor

Yer
İzmir
Arkadaşlar merhaba yeni RAM alacağım bunun için sistemime bakıyordum fakat şunu fark ettim CPU-Z uygulamasında CL değeri 17'iken birden 10'a düşüyor sebebi nedir bilen var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• hatalicl1.PNG
    hatalicl1.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 39
  • hatalicl2.PNG
    hatalicl2.PNG
    13,9 KB · Görüntüleme: 37
RAM modelinizi ve seri numarasını internette aratarak bu sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer bana soracak olursanız CL17. (fotoğrafa göre yorum yaptım, marka bilseydim ona göre CL değeri söylerdim.)

RAM bilgileri burada.

Bir de rica etsem buna uyan 8 veya 16 GB'lik. 200-350 TL bandında RAM bulmaya yardımcı olabilir misiniz acaba? Bulduklarımdan endişeleniyorum voltajı uymayabilir falan diye.

Örneğin bunu buldum.

Dosya Ekleri

• mikronn.PNG
    mikronn.PNG
    15 KB · Görüntüleme: 29
RAM bilgileri burada.

Bir de rica etsem buna uyan 8 veya 16 GB'lik. 200-350 TL bandında RAM bulmaya yardımcı olabilir misiniz acaba? Bulduklarımdan endişeleniyorum voltajı uymayabilir falan diye.

Örneğin bunu buldum.

Attığınız RAM uyumlu, slotu DDR4 - Bilgilenmeniz için PC4 = DDR4, PC3 = DDR3. Sizin RAM'iniz de 2666MHz, kullanabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Attığınız RAM uyumlu, slotu DDR4 - Bilgilenmeniz için PC4 = DDR4, PC3 = DDR3. Sizin RAM'iniz de 2666MHz, kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1024981

Çok teşekkür ederim. Çok rahatsız ediyorum ama son bir sorum daha var 😅 RAM slotlarımın ikisinin de klasik olduğunu nasıl anlayabilirim? Yani gömülü mü yoksa normal mi olduğunu kapağını açmadan öğrenebilir miyim?

Bilgisayarım HP 200 G3 All İn One
Anakart modeli 84DE

Çok teşekkür ederim. Çok rahatsız ediyorum ama son bir sorum daha var 😅 RAM slotlarımın ikisinin de klasik olduğunu nasıl anlayabilirim? Yani gömülü mü yoksa normal mi olduğunu kapağını açmadan öğrenebilir miyim?

Bilgisayarım HP 200 G3 All İn One
Anakart modeli 84DE
RAM'inizi diğer slota takın SPD'de gözükmüyorsa gömülüdür, gözüküyorsa değildir. Onun harici bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı