RAM değişim sonrası H57M-USB3 sistem Windows açılmama sorunu

Revahak

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda daha önce 2 ayrı 2 GB DDR3 1333 RAM takılıydı.
RAM slotlarında oluştuğunu düşündüğümüz bir sorundan dolayı bilgisayar bazen açılmıyordu.
Bu yüzden 1 tane 4 GB DDR 1600 RAM taktım.

RAM değiştirdiğimden beri Windows x86 açılmıyor. Windows logosu geliyor ve mavi ekran hatası veriyor.
Güvenli mod'da açılmıyor. Otomatik onarım sayfası da açılmıyor.

Anakartım Gigabyte H57M-USB3 ve BIOS sürümü F9 yani şu anki en son sürümü olması lazım. UEFI desteği yok diye biliyorum. Zaten x86 Windows'da UEFI desteklemiyormuş.

USB bellekten yeni Windows yükleyemiyorum. USB belleği BIOS'da görüyor. Ama tahminimce boot olmuyor.

BIOS'da IDE, AHCI ve RAID ile ilgili bi ayar var. Daha önce AHCI seçiliydi ve aynı şekilde duruyor.
Değiştirdiğim RAM 1600 desteklediği halde 1333 görünüyordu. Ayarlarda oynayarak 1600'e çıkarabildim ve her iki koşulda da Windows açılmadı ve USB'den boot olmadı.

Windows açılırken aldığım hatalar:
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi boot from USB kısmı geliyor. Tuşa basıyorum Windows logosu geliyor reset atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
32 BIT işletim sistemi 4 GB RAM görmüyor olabilir bunun için öncelikle sisteminizi eski RAM'lerinizi takarak 64 BIT olarak kurun sonrasında 4 GB RAM takın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı