Çözüldü RAM değişimi sonrası sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda Bozduman

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum yaklaşık 2 dakika sonra 1-2 saniye donuyor ve kapanıyor. Bu olaylar yeni RAM aldıktan sonra yaşanmaya başladı. RAM'lerin markaları farklı ama MHz ve CL değerleri aynı. Ve Memtest86 ile test ettim uyumlu çıktı. Olay görüntüleyicisinde DCOM10016 diye bir hata var en son. Artık PC'yi kullanamaz oldum açıyorum 2 dakikaya kapanıyor.

Sorun ortadan kalktı mı? Kalktı ise yardımcı olan cevabı çözüm olarak işaretleyin.
hocam şu anda 2. rami deniyorum 1.slotta ondan sonra eski rami 2.slota koyup deniyeceğim kapanmaz ise pc yani sorun düzelirse tabiki de işaretlerim
Sorun ortadan kalktı mı? Kalktı ise yardımcı olan cevabı çözüm olarak işaretleyin.
hocam slotları değiştim şu an peki bios üzerinden mhz lerini arttırayım mı şuan

Son düzenleme:
Sorunsuz açıldı mı sistem? RAM OC hakkında pek bilgim yok, öneri yapmasam iyi olur.
hocam sistem slotlar değişikken zaten açılıyordu ama mesela gün boyu kullanıyordum gece valorantta çat kapanıyordu sonra 2 gün kapanmadı ancak bugun pc yi açıyordum 1-2 dakika geçiyor kapandı dedim bir daha açayım 1-2 dakka sonra gene kapandı yani şuan sistem kapanmadı ancak gene eskisi gibi gece saatleri kapanabilir dediğim şey de hani normalde ramler 3000mhz ama 2666 da felan kullanılıyor ya bios üzerinden 3000 yapabiliyoruz onu sormuştum yapayım mı diye

@Arda Bozduman sorun RAM'lerden kaynaklı değil de PSU kaynaklı gibi geldi bana, fakat kesin bir tespit değil bu. PSU kaç Watt? Belki PSU yetmiyor olabilir. Kapanıyor dediğiniz durumda diğer bileşenlerde ve RAM`lerde OC bulunuyor muydu?

@Arda Bozduman sorun RAM'lerden kaynaklı değil de PSU kaynaklı gibi geldi bana, fakat kesin bir tespit değil bu. PSU kaç Watt? Belki PSU yetmiyor olabilir. Kapanıyor dediğiniz durumda diğer bileşenlerde ve RAM`lerde OC bulunuyor muydu?
psu 500 watt rx 570 r3 1200 af var sistemde oc hiç yapmadım bu dediğim ayar oc ye giriyor mu bilmiyorum giriyorsa tek bu var

@Arda Bozduman
Evet, MHz yükseltmek bir OC işlemidir. RX 570 en düşük 450 W istiyor, 500 W yetecektir diye düşünüyorum, sistem ısınıyor olabilir mi? Gerçi direkt açtığımda da kapanıyor demişsiniz, direkt işlemci ısı sınırını geçeceğini pek düşünmüyorum da, teori işte. RAM`lerin MHz değerlerini yükseltmeden bir bakın, sorun olmuyorsa yaptığınız OC kaynaklıdır muhtemelen. PSU sertifikası ve markası nedir bu arada?

@Arda Bozduman
Evet, MHz yükseltmek bir OC işle midir? RX 570 en düşük 450W istiyor, 500W yetecektir diye düşünüyorum, sistem ısınıyor olabilir mi? Gerçi direkt açtığımda da kapanıyor demişsiniz, direkt işlemci ısı sınırını geçeceğini pek düşünmüyorum da, teori işte. RAM'lerin MHz değerlerini yükseltmeden bir bakın, sorun olmuyorsa yaptığınız OC kaynaklıdır muhtemelen. PSU sertifikası ve markası nedir bu arada?

85+ High Power yazıyor ve ısidan kaynaklı değildir bence de birkaç gün arttırmada kullanacagim sonra arttırırim sizi bilgilendiririm hocam.

@Arda Bozduman
Evet, MHz yükseltmek bir OC işle midir? RX 570 en düşük 450W istiyor, 500W yetecektir diye düşünüyorum, sistem ısınıyor olabilir mi? Gerçi direkt açtığımda da kapanıyor demişsiniz, direkt işlemci ısı sınırını geçeceğini pek düşünmüyorum da, teori işte. RAM'lerin MHz değerlerini yükseltmeden bir bakın, sorun olmuyorsa yaptığınız OC kaynaklıdır muhtemelen. PSU sertifikası ve markası nedir bu arada?

Hocam 3.gün galiba hala kapanmadı düzeldi galiba en iyi çözümü veriyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı