RAM dolunca CPU kullanımı %100 olması normal mi?

MantLe

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende 4 GB ram var. H1Z1 oynarken RAM kullanımı 3.8'lere kadar yükseliyor(kullanılabilir miktar 3.88 GB)RAM doluyor ve CPU kullanımı %100 olup oyundan atıyor. Yani demek istediğim ram dolunca CPU kullanımının %100 olması normal mi? RAM'i 8GB yapmam gerekir mi?

RAM dolunca sistem oyunu kapatır. RAM yükseltilmesiyle olay çözülür. Fakat CPU olayı hakkında bir fikrim yok.

Sistemin nedir? Benim laptopta battlefield 2 oynarken veya pointblank oynarken oluyor. (eski ve giriş seviyesi laptop). Böyle durumlarda gücü kesiyor bilgisayar ve tak diye kapanıyor. :lanet:.

Sisteminizde darboğaz oluyor olabilir. İşlemci kullanımı %100 olduğu zamanki ekran kartı kullanım yüzdesi nedir acaba?

Bende kapanma olmuyor. Sadece bellek dolunca işlemci kullanımı %100 oluyor ve oyun kapanıyor. Sanırım bellek dolunca işlemciye binen yük artıyor.

Sisteminizde darboğaz oluyor olabilir. İşlemci kullanımı %100 olduğu zamanki ekran kartı kullanım yüzdesi nedir acaba?
Ekran kartı kullanımı %100. İşlemci kullanımı oyun esnasında %30 - %40 civarlarında fakat bellek dolunca işlemci kullanımı artıyor ve oyun kapanıyor.

Darboğaz ihtimali söz konusu değil. Ben de G31MXP sistemimde yazın CoD:Ghosts'u oynamıştım fakat bir defa PC oyundayken resetlendi ve sonra baktığımda RAM'in dolduğunu gördüm fakat o zaman Win7-64 Bit kullandığım halde kullanılabilir RAM 3.25 GB gözüküyordu fakat Win 10'a geçince bu sorun kalktı ve RAM'in tamamı kullanılabilir durumda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı