RAM frekans arttırma

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
RAM 2,4 GHz hızında çalıyor normalde. 3,2 ye alabiliyorum fakat çok ısınıyor RAM'lar. Sizce ne yapmalıyım? Bir de aldım 3,2 ye hiçbir hız artışı görmedim. FPS artışı da görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM 2,4 GHz hızında çalıyor normalde. 3,2 ye alabiliyorum fakat çok ısınıyor RAM'lar. Sizce ne yapmalıyım? Bir de aldım 3,2 ye hiçbir hız artışı görmedim. FPS artışı da görmedim.

FPS artışı her oyunda olmaz. XMP ile frekansı arttırmanı tavsiye ederim. Anakart modelini yazarak nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.

RAM, işlemci ve anakart nedir?
İşlemci R5 3600
( https://www.epey.com/islemci/amd-ryzen-5-3600.html )

Anakart B450 aorus elite GİGEBYTE (B450 AORUS ELITE (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE )
FPS artışı her oyunda olmaz. XMP ile frekansı arttırmanı tavsiye ederim. Anakart modelini yazarak nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.
Anakart bu. XMP ile frekansı arttırmak nasıl oluyor

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.05.16 - 18.12.14.66.png
    Desktop Screenshot 2021.05.16 - 18.12.14.66.png
    53,3 KB · Görüntüleme: 19
İşlemci R5 3600.
( https://www.epey.com/islemci/amd-ryzen-5-3600.html )

Anakart B450 Aorus Elite gigebyte (B450 AORUS ELITE (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE )

Anakart bu. XMP ile frekansı arttırmak nasıl oluyor.

Bilgisayar açılırken delete tuşunu sürekli bas çek yap, seni BIOS ekranına yönlendirir. BIOS ekranında en üstteki kategorilerden M. I. T seçeneğine bas ve çıkan ayarlardan Extreme profile seçeneğini profile1 veya enabled olarak değiştir. Yapamazsan YouTube'a Gigabyte XMP yazarak bulabilirsin.

Bilgisayar açılırken delete tuşunu sürekli bas çek yap, seni BIOS ekranına yönlendirir. BIOS ekranında en üstteki kategorilerden M. I. T seçeneğine bas ve çıkan ayarlardan Extreme profile seçeneğini profile1 veya enabled olarak değiştir. Yapamazsan YouTube'a Gigabyte XMP yazarak bulabilirsin.
Ben bunu kendim yapıyorum zaten . Dedimya bunu yapıyorum ama çok ısınıyor diye bide bi fark görmediğim için hız konusunda. Boş yere ram i ısıtıp ömrünü kısmak istemiyoırum.

Geri
Yukarı