Çözüldü RAM frekansı değiştirilince SrtTrail.txt hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

haktanugur3

Hectopat
Daha fazla  
3000 MHz RAM'i 3200 aldım, overclock için yükseltim, sonra geri 3000 MHz'e geri aldım ama mavi ekran verdi ve bu hatayı veriyor. Nasıl çözerim? Daha düşükte de aynı hatayı veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıda yazdığım kodları aynen yazarak adım adım ilerleyin. Her adımda Enter'a basın. Tüm adımların sonunda işlemin bittiğinden emin olmadan diğer kodu yazmaya çalışmayın.

• Başlangıç onarmadan gelişmiş ayarlara tıklayarak Komut istemini açalım
  • chkdsk /f /r c:
  • c:
  • c:\windows\system32\config
  • md backup
  • copy *.* backup (Burada Yes - No - All gibi bir soru sormaz ise aşağıdaki all kodunu yazmadan diğer adıma geçiniz.)
  • all
  • md backup1
  • copy *.* backup1 (Burada Yes - No - All gibi bir soru sormaz ise aşağıdaki all kodunu yazmadan diğer adıma geçiniz.)
  • all
  • cd regback
  • dir
  • copy *.* .. (Burada Yes - No - All gibi bir soru sormaz ise aşağıdaki all kodunu yazmadan diğer adıma geçiniz.)
  • all
  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /fixboot
  • bcdedit /export c:\bcdbackup
  • attrib c:\boot\bcd -h -r -s
  • ren c:\boot\bcd bcd.old
  • bootrec /rebuildbcd
  • exit
Şimdi Devam'a basarak masaüstüne tekrar dönün ve sisteminizi test edin.
Sorunu yedekleme noktasına dönerek çözdüm. Bu yol da işe yarar.
Aşağıda yazdığım kodları aynen yazarak adım adım ilerleyin. Her adımda Enter'a basın. Tüm adımların sonunda işlemin bittiğinden emin olmadan diğer kodu yazmaya çalışmayın.

• chkdsk /f /r c:
  • c:
  • md backup
  • copy *.* backup (Burada Yes - No - All gibi bir soru sormaz ise aşağıdaki all kodunu yazmadan diğer adıma geçiniz.)
  • all
  • md backup1
  • copy *.* backup1 (Burada Yes - No - All gibi bir soru sormaz ise aşağıdaki all kodunu yazmadan diğer adıma geçiniz.)
  • all
  • cd regback
  • dir
  • copy *.* .. (Burada Yes - No - All gibi bir soru sormaz ise aşağıdaki all kodunu yazmadan diğer adıma geçiniz.)
  • all
  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /fixboot
  • bootrec /rebuildbcd
  • exit

• chkdsk /f /r c:
  • c:
  • md backup
  • all
  • md backup1
  • all
  • cd regback
  • dir
  • all
  • bootrec /fixmbr
  • bootrec /fixboot
  • bootrec /rebuildbcd
  • exit
Sorunu yedekleme noktasına dönerek çözdüm. Bu yol da işe yarar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı