RAM frekansını yükselttikten sonra görüntü gelmiyor

Adonis 00

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Anakartım A320M-A Pro anakart, RAM ise T-Force 8 GB 3200 MHz CL16 RAM. Frekansını yükseltmek istedim o yüzden BIOS'tan a-XMP açtım. Ama DRAM frekans diye bir şey gördüm. 3200 MHz ayarlıydı. 4200 MHz kadar çıkıyordu. Ben de onu fulledim ve bilgisayarı yeniden başlatacaktım. Ama görüntü gelmedi. Şu an BIOS'a giremiyorum, yardım eder misiniz?

Anakartın zaten maksimum 3200 MHZ ram destekliyormuş, BIOS pilini çıkarıp takarsan ayarlar sıfırlanır düzelir bilgisayarın.

Anakartın Max desteklediği MHz değerini aşmışsınız büyük ihtimal. En sonda 4200 MHz göstermesi o kadar MHz'i desteklediği anlamına gelmez. Onu anakartınızın kendi sitesinden görebilirsiniz. Gücü tamamen kesin. BIOS pilini çıkarın. Birkaç kere güç tuşuna basın. Sonra BIOS pilini geri takın. Düzelmezse BIOS pilini ters takın güç tuşuna basın sonra düz takıp güç tuşuna basın. BIOS resetlenecektir.

Merhaba. Anakartım A320M-A Pro anakart, RAM ise T-Force 8 GB 3200 MHz CL16 RAM. Frekansını yükseltmek istedim o yüzden BIOS'tan a-XMP açtım. Ama DRAM frekans diye bir şey gördüm. 3200 MHz ayarlıydı. 4200 MHz kadar çıkıyordu. Ben de onu fulledim ve bilgisayarı yeniden başlatacaktım. Ama görüntü gelmedi. Şu an BIOS'a giremiyorum, yardım eder misiniz?
Hatalı OC yaptın. Bilgisayarı kapadıktan sonra bios pilini sok ve o şekilde çalıştır. Görüntü alıp alamadığına bak. Bilgisayarı tekrardan kapat ve pili tak. Her anakart OC desteklemez, aynı şekilde her ram OC açık değildir. Bir daha OC yapacaksan eğer yavaş yavaş yükseltmen lazım. İlk başta 3600, ardından 4000, ardından 4200 gibi. Bunu yapabilmek için de B550 chipset bir anakart tercih etsen daha doğru olur

Teşekkürler bilgisiyarın bios ayarı sıfırlandı görüntü geliyor a-xmp profilini tekrar seçtim, bios zaman dilimi üretildiği zamana sıfırlandı ama Windows saati sapasağlam 😁

Teşekkürler bilgisiyarın bios ayarı sıfırlandı görüntü geliyor a-xmp profilini tekrar seçtim, bios zaman dilimi üretildiği zamana sıfırlandı ama Windows saati sapasağlam 😁
Sorununuz çözüldüğü zaman çözüldüğünü belirtirseniz seviniriz^^

Yeni konular

Geri
Yukarı