RAM hangi slota takılmalı?

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selamlar. Yakında RAM almayı düşünüyorum. Anakartım H55M-S ama hangi slotlara takıcağımı bilmiyorum. Nasıl bulabilirim? Bu arada lütfen kitapçığa bakın demeyin. Kitapçık elimde değil. Çünkü yıllar önce annem boş bir şeydir deyip çöpe attı. Şu an kim bilir nerededir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Yakında RAM almayı düşünüyorum. Anakartım H55M-S ama hangi slotlara takıcağımı bilmiyorum. Nasıl bulabilirim? Bu arada lütfen kitapçığa bakın demeyin. Kitapçık elimde değil. Çünkü yıllar önce annem boş bir şeydir deyip çöpe attı. Şu an kim bilir nerededir.

Anakartın VGA girişini kendinize doğru çevirdiğinizde en sağdaki 2 slota takacaksınız.

Hocam aşağıda takılacak yeri işaretledim. 2 tane var, boş olana takacaksınız. Anakartınız DDR3 destekliyor, dikkatli seçin RAM'i.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-30 211134.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-30 211134.png
    530,3 KB · Görüntüleme: 72
Klipsleri göremiyor musun?

İşlemciden itibaren sayın. 1 ve 3. slota takacaksınız. Anakartın sürümüne göre renkler değişebilir ama sizin anakartınızın 2 slotu mavi, diğer iki slotu ise beyaz renk olmalı. Bu durumda mavi slotlara takacaksınız. Renkler tutmasa bile, dediğim gibi işlemciden itibaren slotları sayın. 1 ve 3. olan hangi renk ise onlara takacaksınız.

ramm.JPG

ramcon.png

Son düzenleme:

Anakartı çeviriceksin VGA girişin sana bakacak hemen ilerisinde RAM giriş yerleri oluyor oraya dikkatlice takacaksın tırnaklara dikkat et.

Geri
Yukarı