RAM hızı FPS'i ne kadar etkiler?

Sistem önerisi veya tavsiyesi istemiyor. Farkı soruyor. O sadece bir örnek.
Bir şey değişmedi, yine de DDR3 ile DDR4'ü karşılaştıramazsın. Ya da DDR3 sisteme DDR4 RAM takamayacağın için aradaki fark seni ilgilendirmez.

Bir şey değişmedi, yine de DDR3 ile DDR4'ü karşılaştıramazsın. Ya da DDR3 sisteme DDR4 RAM takamayacağın için aradaki fark seni ilgilendirmez.
Örnek yanlış verilmiş, 2133 MHz'den 4000'e geçiş dese mantıklı olurdu, çünkü ikisi de DDR4.

8 GB 1333MHz çalıştıran sistemi DDR3 olarak varsayıyorum, eski bir sisteme DDR4 RAM takamazsınız.
Teknik destek konusu açmadan önce sisteminizi yazın, özel güçlerimiz yok. Sistemi tahmin edemiyoruz.
Sadece soru RAM filan almayacağım. İyi oku bence.

@BerkayZ87 hocam örneğe takılmak gerekmiyor bence. Sadece hız artarsa ne fark olur onu sordum.

Kısaca çok FPS etkiler mi diye soruyorum.

Sadece soru RAM filan almayacağım. İyi oku bence.

@BerkayZ87 hocam örneğe takılmak gerekmiyor bence. Sadece hız artarsa ne fark olur onu sordum.

Kısaca çok FPS etkiler mi diye soruyorum.
RAM almayacaksanız farz edelim, hangi sisteme alacaksınız? Nasıl bir sisteme alacaksınız? Sistemde başka RAM(ler) olacak mı? Alacağınız RAM hangi nesil olacak?
Halihazırda çift kanal çalışan bir sisteme RAM alırsanız her oyunda 10FPS artmaz, sadece RAMin yetersiz kaldığı oyunlarda FPS artışı olur o da oyunun ne kadar RAM gerektirdiğine bağlı. 2x4GB sistemde 12GB gerektiren oyun da oynayabilirsiniz 9GB gerektiren de 16GB gerektiren de.
Sistemi 16GB yaptığınızda 9GB gerektiren oyunda 10FPS artar 16GB gerektiren oyunda 20-30FPS artar(yaşanılacak FPS droplarını dahil edersek)

Yok konuyu düzgün oku, RAM almayacağım demekle olmuyor. Ortada en basitinden ne amaç var ne sistem var ne de detay var. sırf konu açmak için konu açmayın. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı