RAM kondansatörü kopmuş

AuronJin65

Hectopat
İyi günler herkese, 40 gün kadar bilgisayarımı kullanmamıştım. Memlekete gitmiştik, geldiğimizde ise bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyordu. (Error kodu: MEMORY_MANAGAMENT) ondan sonra ben de RAM'lerden kaynaklanabileceğini düşünüp RAM'leri teker teker çıkartıp denedim ve birinde arıza olduğunu gördüm. Windows bellek tanılama aracı ile de test ederek bu arızayı doğruladım. Ben de RAM'imi faturası garanti belgesi ve sorununu kağıda yazarak garanti şirketine yolladım. (Şirket Boğaziçi bilgisayar bana böyle yapmam gerektiğini söylediler) belleğim bugün geldi not olarak da kullanıcı kaynaklı mevcut hasar kondansatör kopmuş yazıyor.

Şimdi ben bunu nasıl anlayabilirim böyle olduğunu? Çünkü belleği ayrıntılı incelediğimde bellekte herhangi bir sıkıntı yok. Zaten ben 40 gün bilgisayarımı açmamışım bile nasıl benden kaynaklı bir arıza olabilir. Şimdi ben yarın bu şirketi arayıp kendilerine bu durumu ileteyim mi? Yorumlarınızı bekliyorum. (Bellekler Corsair valueselect 8 GB 2400 MHz)

Hocam SMD kapasitörlerin koptuğunu ne zaman gördünüz:)?
SMD parçalar da çok rahat kopabilir. Kendim de SMD parça değiştiriyorum zaman zaman. Kimisinin lehimi çok iyi olmuyor. Seri üretimde de tek tek lehim kalitesini inceleme şansları yok. Fiziksel bir darbe geldiği sürece kopabilir. Gündelik kullanımda da lehim çatlağı oluşabilir. Bahane arar o durumda düşmek için.

İngilizceniz var ise Corsair'ı arayabilirsiniz. Onun dışında Boğaziçi bilgisayar yetkili servis mi?

Evet yetkili servis. İngilizcem var ama aramak yerine ticket atmayı tercih edeceğim sanırım. Oradan da bir cevap gelmezse Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Gelişmeleri bildireceğim teşekkürler.
Arkadaşlar güncelleme yapayım dedim yaklaşık 1 aylık süren bir süreç sonunda Corsair bana yeni RAM gönderdi yetkililere çok teşekkür ediyorum. Her attığım maile karşılık verip sorunlarımın çözmeye çalıştılar. Bundan sonra her ürünüm Corsair :).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı