RAM MHz'ini Arttırınca Sistem Açılmıyor

Baunzean

Centipat
Ya dostlar ben APU sistem kullanıyorum. Özellikleri:
  • R5 2400G
  • 1TB disk
  • 8 GB 3000MHZ RAM (2×4 XPG)
  • ASUS Prime B350M-A
  • Gamepower 500W PSU
Sorunum şu:
Bugun siparis verdigim Corsair RAM geldi diger RAM'lerim ile uyusuyor. Kasaya taktim açtım PC'yi speaker var ya anakarta takilan, o bip bipp diye ötuyor. PC kendini yeniden başlatıyor 7-8 kerede anca açılıyor.
(Açılıncada F1 run setup diyor BIOS'a atıyor sonra tekrar ayni seyler oluyor ama sorunlu olsa da açılıyor. )
RAM slotunu degiştim fayda etmedi.
RAM'i cikarttim denedim sorunsuz açıldı. (RAM'de sorun yok tek olarak da denedim)
2666MHz üstüne çekince ötmeye başlıyor PC. Yani D.O. C.P yi aktif edince bip bip diye ötüyor sistem. Manuel olarak 3000MHz çekincede aynı şeyler oluyor. Lütfen yardım edebilir misiniz?

Bunun çözümü ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu corsair ram am4 çipsetli anakartlarda çalışmıyor bende bu konudan muzdaribim. Ram'in modelini attığım linkte var mı diye bak, yoksa yapacak tek şey rami iade edip liste de olan ramlerden birini almalısın. https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...76.2037753342.1564768797-846366574.1562969134
En ucuz parçalar seçilirse bu çok mümkün. Lütfen yanlış veya eksik bilgi vermeyin. Corsair RAM'lerin çoğu MSI anakartlar ile uyumlu. AM4 için konuşursak. Ama Asus, Gigabyte gibi üreticiler için uyumluluk listelerine bakmadan sırf ucuz diye RAM alınırsa böyle sorunlarla karşılaşılabilir.

Ya dostlar ben APU sistem kullanıyorum. Özellikleri:
  • R5 2400G
  • 1TB disk
  • 8 GB 3000MHZ RAM (2×4 XPG)
  • ASUS Prime B350M-A
  • Gamepower 500W PSU
Sorunum şu:
Bugun siparis verdigim Corsair RAM geldi diger RAM'lerim ile uyusuyor. Kasaya taktim açtım PC'yi speaker var ya anakarta takilan, o bip bipp diye ötuyor. PC kendini yeniden başlatıyor 7-8 kerede anca açılıyor.
(Açılıncada F1 run setup diyor BIOS'a atıyor sonra tekrar ayni seyler oluyor ama sorunlu olsa da açılıyor. )
RAM slotunu degiştim fayda etmedi.
RAM'i cikarttim denedim sorunsuz açıldı. (RAM'de sorun yok tek olarak da denedim)
2666MHz üstüne çekince ötmeye başlıyor PC. Yani D.O. C.P yi aktif edince bip bip diye ötüyor sistem. Manuel olarak 3000MHz çekincede aynı şeyler oluyor. Lütfen yardım edebilir misiniz?

Bunun çözümü ne olabilir?
Büyük ihtimalle RAM'lerin uyumluluk sorunu yaşıyor. İade etmektten başka çare varsa ben bilmiyorum.
En ucuz parçalar seçilirse bu çok mümkün. Lütfen yanlış veya eksik bilgi vermeyin. Corsair RAM'lerin çoğu MSI anakartlar ile uyumlu. AM4 için konuşursak. Ama Asus, Gigabyte gibi üreticiler için uyumluluk listelerine bakmadan sırf ucuz diye RAM alınırsa böyle sorunlarla karşılaşılabilir.
Asus, Gigabyte gibi markaların ucuz olması kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Gigabyte harika RAM'ler üretiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı