RAM MHz'sini düşürünce mavi ekran hatası

Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
KAPTAN
Arkadaşlar RAM'lerin frekansını 2933 MHz'den 2133'e çekince mavi ekran hatası alıyorum aynı zaman da WattMan hatası da alıyorum. Formatladım sonra tekrar frekansları düşürdüm mavi ekran almaya devam ettim aynı zaman da ekranım görselde ki gibi mozaik oldu. Pro series yazan görselde UEFI SanDisk seçip formatlarken başlangıçta hep böyle oluyor. RAM'leri test ettim ama hata vermedi.

WhatsApp Image 2021-09-18 at 18.26.32.jpeg

WhatsApp Image 2021-09-18 at 12.24.54.jpeg

MSI Radeon RX 570 Armor 4G OC 4 GB GDDR5 256bit ekran kartı.
Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma).
2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Power Boost VK-G2052s RGB 650W 80+ tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.
MSI B450M-A Pro Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.
AMD Ryzen 5 2600 AM4 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek işlemci (fan dahildir) - tray.
@Yener K.

Son düzenleme:
Hocam, dosyalara baktım. Sizdeki sıkıntı büyük ihtimalle ekran kartı gibi duruyor. RAM`ler için testte sıkıntı olmadığını belitmişsiniz. AMD ekran kartları için PSU da önemlidir. Power Boost da sıkıntıya neden olabilir. SSD de sorunlu bir seri. BIOS`u komple sıfırlayın. Fişten çekin ve pilini söküp 10 dakika bekleyip takın. RAM`lerin de parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. XMP açmayın. Daha sonra deneyin.

Hocam, dosyalara baktım. Sizdeki sıkıntı büyük ihtimalle ekran kartı gibi duruyor. RAM'ler için testte sıkıntı olmadığını belitmişsiniz. AMD ekran kartları için PSU da önemlidir. Power Boost da sıkıntıya neden olabilir? SSD de sorunlu bir seri. BIOS'u komple sıfırlayın. Fişten çekin ve pilini söküp 10 dakika bekleyip takın. RAM'lerin de parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. XMP açmayın. Daha sonra deneyin.

Teşekkür ederim hocam. Garantiye yolladım PC'yi bakalım çözülürse sorun neden kaynaklı bilgilendiririm.

Geri
Yukarı