RAM Montajı

t821926

Hectopat
Daha fazla  
İlk defa bilgisayara RAM takıyorum. Bilgisayarımda çift kanal, DDR3 1600MHz 4 GB RAM vardı. Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 RAM (KVR16N11/8) satın alıp bilgisayara taktım. Uyumluluk sorunu yaşamamak için ValueRam aldım. Kingston sitesinde yazıldığı üzere ilk RAM yuvasına büyük kapasiteli olan (8 GB) RAM'i, yanına da küçük kapasiteli(4 GB) RAM'i taktım. Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özelliklere tıkladığımda yüklü RAM olarak 12 GB RAM görünüyor. RAM'leri takarken ilk başta biraz zorlandım. Yuvalarına tam olarak oturtamadım. Daha sonra takabildim. Sorum şu: Sistem özelliklerinde yüklü RAM olarak 12 GB gördüğüme göre RAM'leri doğru takmışım sanırım. RAM'ler için başka bir yere bakmam gerekir mi? RAM'leri takarken RAM'lere veya anakarta zarar verdiysem örneğin çatlattıysam nasıl belli olur? Cevap verenlere teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam oturduğundan emin ol bunu anlamak için,ram slotlarının yanlarındaki çentiklere bak kapanmışsa tamamdır.Gerçi pc görmüş zaten ama sen yinede kontrol et.Bu arada zarar verseydin 12 gb olarak göremezdin dahası pc açılmazdı ramler zarar görseydi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı