RAM Seçme Nedir?

Daha fazla  
Bir anakart aldım. 8 GB tek slot çalıştırmaz. 4x2 dedi satıcı. Ben de 2 tane kingston aldım. Format atamama sorunu yaşadım. Logoda takılma. Satıcı China değil Kingston Tayvan üretimidir, Tayvan olmalı dedi. İade ettim yerine Hi Level Tayvan aldım. Ancak Hi level iki tür var birinde logo sağda diğerinde solda. Birinde isimler aynı boyda birinde hi ufak level büyük. Benim aldığım rem ikisi aynı boy olan. Ben takılma sorununu tekrar yaşadım. Müşterinin Elixir Marka aynı mHZ rem ile format attım ayar yaptım gram takılmadı. Kingston ve hi level sınıfta kaldı. Ne yapmam gerekiyor Elixir marka satan da yok.

Evet arkadaşlar konuyu hortlatmak istiyorum. Sadece elixir marka ile mi çalışır bu cihaz..Ram seçimi yaparken CL ve MHZ değerleri harici markasına da bakmalı mıyız?

Hocam o sorunu ben de yaşadım. Ana kartın BİOS güncellemesini, bir flash diski boot ederek yapınız. Sorun düzelecektir. Bu arada Kingston çok kaliteli bir RAM'dir. Belki de en kaliteli RAM'dir. Hi-Level için genelde olumsuz yorum duyarsınız.

Bence güncellemeyi yaptıktan sonra Kingston RAM'leri geri alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı