RAM slot fazlalığı bilgisayarın hızlı açılmasına etki eder mi?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar hemen şöyle diyeyim ilk kendimi sistemimi söyleyeyim R5 3600 GTX 1660S 16 G.Skill Trident Z Neo 16 GB RAM'lık bir model kullanıyorum. ASUS X570P anakartım var RAM 2slotlu şimdi arkadaşımınkini söyleyeyim.
TUF B450M-Plus Gaming R53600 Corsair RAM RTX 2060S ekran kartı bilgisayar açılış hız testi yapıyorduk fakat bilgisayar ben Power tuşuna bastığımda hemen yanmadığını fark ettim o da aynı şekilde onun da RAM'ları 3 slotlu onda 4 saniyede daha erken bir sürede yanarken bende 5 buçuk süreyi buldu onun RAM slotu 3 diye mi böyle, yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark etmez hocam. Mantığı aynı sayılır.

Hocam RAM'lerin RGB'lerinin erken yanması başlangıç uygulamarıyla mı alakalı?

1638725304647.png

Hayır hocam. O farklı bir konu. O konuda gerekli açıklamalar yapıldı.

Ne açıklaması yapıldı hocam, ben hatırlamıyorum.
Hayır hocam. O farklı bir konu. O konuda gerekli açıklamalar yapıldı.

Kafamda hocam inanır mısınız takıntı haline geldi. Arkadaşımda 4 bende 5 saniye de yanıyor anlamadım. Sorun mu değil mi bir problemde yok gözle görülür.

Sorun falan değil hocam. Normal bir durum.

Çok fazla değişken var. Slot ile ilgili bir durum değil, oldukça normal bir durum zaten.

PC içindeki dosya sayısı bile bu süreyi üç aşağı beş yukarı değiştirir.

Çok fazla değişken var. Slot ile ilgili bir durum değil, oldukça normal bir durum zaten.

PC içindeki dosya sayısı bile bu süreyi üç aşağı beş yukarı değiştirir.

İndirdiğim dosyalar mı etkiler bunu mesela sıfır hiçbir şey yüklemeden bilgisayarı açsam daha mı erken açılır?

İndirdiğim dosyalar mı etkiler bunu mesela sıfır hiçbir şey yüklemeden bilgisayarı açsam daha mı erken açılır?
Zayıf birisi mi daha hızlı koşar kilolu birisi mi? Ayrıca kullanılan depolama biriminin hız değerleri de önemli. Mesela senin kullandığın SDD, arkadaşınkinden daha yavaşsa onun daha hızlı olması normal.

Geri
Yukarı