RAM slot fazlalığı bilgisayarın hızlı açılmasına etki eder mi?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar hemen şöyle diyeyim ilk kendimi sistemimi söyleyeyim R5 3600 GTX 1660S 16 G.Skill Trident Z Neo 16 GB RAM'lık bir model kullanıyorum. ASUS X570P anakartım var RAM 2slotlu şimdi arkadaşımınkini söyleyeyim.
TUF B450M-Plus Gaming R53600 Corsair RAM RTX 2060S ekran kartı bilgisayar açılış hız testi yapıyorduk fakat bilgisayar ben Power tuşuna bastığımda hemen yanmadığını fark ettim o da aynı şekilde onun da RAM'ları 3 slotlu onda 4 saniyede daha erken bir sürede yanarken bende 5 buçuk süreyi buldu onun RAM slotu 3 diye mi böyle, yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Hemen şöyle diyeyim. İlk kendimi sistemimi söyleyeyim:
R5 3600.
GTX 1660S.
G.Skill Trident Z Neo 16 GB RAM'lık bir model kullanıyorum.
ASUS X570p anakartım var.
RAM 2 slotlu.

Şimdi arkadaşımınkini söyleyeyim:
TUF B450M-Plus Gaming.
R53600.
Corsair RAM.
RTX 2060S ekran kartı.

Bilgisayar açılış hız testi yapıyorduk fakat bilgisayar ben Power tuşuna bastığımda hemen yanmadığını fark ettim, o da aynı şekilde onun da RAM'ları 3 slotlu, onda 4 saniyede daha erken bir sürede yanarken bende 5 buçuk süreyi buldu. Onun RAM slotu 3 diye mi böyle? Yardıma ihtiyacım var. Panik halindeyim bana sorun dediler.

Merhaba arkadaşlar. Hemen şöyle diyeyim. İlk kendimi sistemimi söyleyeyim:
R5 3600.
GTX 1660S.
G.Skill Trident Z Neo 16 GB RAM'lık bir model kullanıyorum.
ASUS X570p anakartım var.
RAM 2 slotlu.

Şimdi arkadaşımınkini söyleyeyim:
TUF B450M-Plus Gaming.
R53600.
Corsair RAM.
RTX 2060S ekran kartı.

Bilgisayar açılış hız testi yapıyorduk fakat bilgisayar ben Power tuşuna bastığımda hemen yanmadığını fark ettim, o da aynı şekilde onun da RAM'ları 3 slotlu, onda 4 saniyede daha erken bir sürede yanarken bende 5 buçuk süreyi buldu. Onun RAM slotu 3 diye mi böyle? Yardıma ihtiyacım var. Panik halindeyim bana sorun dediler.
Sistemi kurduğunuz depolama da burada büyük bir etken. Arkadaşınızın SSD'si sizden daha iyi veya sizde HDD var. Ama aradaki fark HDD olacak kadar büyük değil. Kısacası RAM olarak sıkıntınız yok.
Edit: Başlık ne alaka onu anlayamadım.

BIOS üzerinden erp ayarını kontrol et.

One hocam.
Sistemi kurduğunuz depolama da burada büyük bir etken. Arkadaşınızın SSD'si sizden daha iyi veya sizde HDD var. Ama aradaki fark HDD olacak kadar büyük değil. Kısacası RAM olarak sıkıntınız yok.
Edit: Başlık ne alaka onu anlayamadım.

Onu ben yapmadim moderator biraz oynamiş.

Nereden acabilirim veya kapatabilirim kapalimi kalmasi gerek açıkmi.

Hocam konuya bakar mısınız? Bir şey dediniz tam anlatamadınız. Daha açıklayıcı söyler misiniz acikmi kalmali kapalimi.

Son düzenleme:
Daha kaç kere aynı konuyu açacaksın?

Panik halindeyim
1,5 saniye gecikme bir sorun olduğu anlamına gelmez niye panik oluyorsunuz. Aynı parçaları da kullanmıyorsunuz zaten fark olabilir bunda anormal bir şey yok ki? Bilgisayar bileşenleri aynı olsaydı niye gecikiyor diye konuşabilirdik fakat tüm parçalar aynı değil fark olabilir.

Geri
Yukarı