RAM slotları boş olmasına rağmen çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

selcuk980

Centipat
Daha fazla  
Donanımdan anlamıyorum arkadaşlar. Bir bakarsanız sevinirim. RAM slotları boş 2'side ancak PC bozulmadan önce acılıyordu.
Screenshot_20220526-003620_Gallery.jpg

Anladığım kadarıyla bilgisayarım normal çalışıyordu lakin bozuldu. Ben de içini açtım ve RAM slotlarının boş olduğunu gördüm diyorsunuz doğru mu anladım? Doğru anladıysam eğer biri sizin RAM'leri çalmış hocam. RAM olmadan bilgisayar çalışmaz. Bazı anakartlarda güç gelir her şey normal gibi gözükür ama monitöre görüntü gelmez...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bilgisayarınız bozuldu ve bir bilgisayarcıya verdiniz. O da çeşitli bahaneler üretti yaptırmadınız fakat kasayı açtınız ve RAM'ler yok.

RAM'leri yalan etmişler arkadaşada demişler ki "Kanka anlamadım oyun oynuyordum birden böyle oldu" arkadas da cevap olarak: "Hadi ya tamam :(" demiş sanırım. Hiç güleceğim yoktu ya :D

Arkadaşlar bilgisayarcıya bir ay önce verdim PC'yi, teslim aldıktan sonra sorun yoktu çalışıyordu. Ancak üstünden 1 ay daha geçtikten sonra sorunla karşılaştım ve biraz inceledikten sonra RAM slotların boş olduğunu fark ettim. Olay bu ve benim anlamadım, RAM olmadan yaklaşık 1 ay boyunca nasıl çalıştığı.

Arkadaşlar bilgisayarcıya bir ay önce verdim PC'yi, teslim aldıktan sonra sorun yoktu çalışıyordu. Ancak üstünden 1 ay daha geçtikten sonra sorunla karşılaştım ve biraz inceledikten sonra RAM slotların boş olduğunu fark ettim. Olay bu ve benim anlamadım, RAM olmadan yaklaşık 1 ay boyunca nasıl çalıştığı.

Bahsettiğiniz olayın imkanı yok. Bilgisayarların çalışma prensibine ters bir kere. Farklı bir durum vardır. Çok düşük bir ihtimal ama RAM slotu gevşekti kasa darbe aldı ve RAM düştü belki de. Sağına soluna bakın kasanın içerisinde. Yoksa dediğim gibi RAM'leriniz çalınmış.

RAM olmadan 1 ay boyunca nasıl çalıştığına kimse anlam veremez sanırım. Çünkü RAM olmadan PC görüntü vermez.

Bunun tek açıklaması PC son çalışır vaziyetinden sonra kapattığın ara ile ilk açmayı denediğin arada birinin RAM'leri almış olması.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı