Çözüldü RAM slotları değişirse bir şey olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BilyDAG35

Centipat
Yer
İzmir
Merhaba. 1 ve 3. RAM slotlarını kullanıyorum, Arctic e-sports 34 Duo işlemci hava soğtucu satın aldım, sanırım 1. RAM'e deyecek, RAM'lerimi 2 ve 4. slota taksam bir sıkıntı veya sorun olur mu?

Çözüm
Senin anakartın için:

1630928786352.png

LOTR Manyağı

Decipat
Yer
Bilgi İşlem Sorumlusu
Anakart üzerinde önerilen RAM slotları kısmı var. Eğer 1-3 ise siz 2-4'e taktığınızda performans düşüşü olabilir. Ama eğer 2-4 ise zaten yapmanız gerek. Anakart kitapçığında RAM'lerin Dual Channel çalışması için hangi slotlara takılacağı yazılıdır. Genellik 2. ve 4. slotlar oluyor.

LOTR Manyağı

Decipat
Yer
Bilgi İşlem Sorumlusu
Soğutucu yönüne dikkat edin, genelde RAM'lere engel olmazlar, birçoğu 1-2 santim boşluk ile kurtarır.

Haklısın, o ihtimali direk es geçip çözüm olabilecek şeyi yazdım. Ama buna da bakılmalı. O slotlar soğutucular hesaplanarak yapılıyor sonuçta. Eğer aldığınız soğutucu normal büyüklüğün dışındaysa bilemem tabii.

KS
KS
BilyDAG35

BilyDAG35

Centipat
Yer
İzmir
Haklısın, o ihtimali direk es geçip çözüm olabilecek şeyi yazdım. Ama buna da bakılmalı. O slotlar soğutucular hesaplanarak yapılıyor sonuçta. Eğer aldığınız soğutucu normal büyüklüğün dışındaysa bilemem tabii.

Ben her ihtimale karşı bir sorayım dedim. Soğutucu dağıtıma çıkmış bir gelsin bakalım takıp deneyeceğim :D
Anakart Dual Channel çalışan bir kartsa performans düşüşü yaşarsınız. Onun dışında extra bir durum olmaz.

Anakartım ASUS B560.

Yukarı