RAM slotu bozuldu

Ömer MARHAN

Zeptopat
Daha fazla  
Anakart
H81H3 M7 1.0 CASPER BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ
İşlemci
i5 4590 4. Nesil
Bilgisayarım birdenbire no Signal verdi. Açıyordum PC açılıyordu ama no Signal veriyordu. Benim 6 GB RAM'ım vardı (4x2) içini açtım çalıştırdım her şeyi çalışıyor ve bir tane RAM'i söktüm PC kapandı sonra açıldı ve ekran geldi.(2 tane RAM slotum var 2. slotta 2 GB'lik var 1.slotta 4 GB'lik ) 2. slottaki RAM'i söktüm ve açıldı ama 1.slottaki RAM'i 2.slota taktığımda tekrar no Signal hatası verdi. Sizce sorun nedir?

Bilgisayarım birdenbire no Signal verdi. Açıyordum PC açılıyordu ama no Signal veriyordu. Benim 6 GB RAM'ım vardı (4x2) içini açtım çalıştırdım her şeyi çalışıyor ve bir tane RAM'i söktüm PC kapandı sonra açıldı ve ekran geldi.(2 tane RAM slotum var 2. slotta 2 GB'lik var 1.slotta 4 GB'lik ) 2. slottaki RAM'i söktüm ve açıldı ama 1.slottaki RAM'i 2.slota taktığımda tekrar no Signal hatası verdi. Sizce sorun nedir?

MOSFET'lerin veya kondansatörlerin arızalanmıştır.
Aynı sorun bende de var.

Bilgisayar açıkken RAM sökmek yada takmak gibi işlemleri yapmayı hiç önermem. Tüm herşeyi kapalıyken yapmanızı öneririm.

Aynı sorunu yaşamıştım BIOS güncellemesi ile düzelmişti sorunum.

MOSFET'lerin veya kondansatörlerin arızalanmıştır.
Aynı sorun bende de var.

O zaman mecbur bilgisayar tamircisine götürmek lazım :(

Aynı sorunu yaşamıştım BIOS güncellemesi ile düzelmişti sorunum.

Teşekkürler BIOS güncellemesini deneyeceğim.

Bilgisayar açıkken RAM sökmek ya da takmak gibi işlemleri yapmayı hiç önermem. Tüm her şeyi kapalıyken yapmanızı öneririm.

Ben de biliyorum ama artık çalışmıyordu öylesine denedim :)

Geri
Yukarı