RAM slotunun üstüne fan geliyor, RAM takılmıyor

• Konuyu başlatan Ivae
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 753

Ivae

Hectopat
Arkadaşlar selam, yeni 4GB RAM aldım 8GB yapmak için. Fakat RAM slotunun üstüne fan geliyor, takamıyorum. çözümleri nelerdir?

RAM'in sogutucusunu çıkarmayı dene ben H61mk kullanırken başıma geldi sogutucusuz kullanmak zorunda kaldım.

Halihazırda takılı olan RAM nasıl takılmışsa diğerini de o şekilde takarsın herhalde? Yani fan dediğin hangisi, işlemci fanı mı?

RAM slotlarının dibinde işlemci olur, işlemcinin üzerinde soğutucu fan olur arkadaşın başka bir fandan bahsetmiş olma ihtimali var mı? Her neyse sistemin gücünü kesin daha sonra işlemci soğutucusunu sökün yeni aldığınız RAM'leri taktıktan sonra soğutucuyu tekrar takabilirsiniz ve mutlu son 😊

Arkadaşlar işlemci fanıydı onu hallettim dediğiniz gibi çıkardım taktım oldu o ama şimdid açılış ekranında kaldı
Buyrun

Dosya Ekleri

• 20201027_155610.jpg
    20201027_155610.jpg
    149 KB · Görüntüleme: 36
RAM slotlarının dibinde işlemci olur, işlemcinin üzerinde soğutucu fan olur arkadaşın başka bir fandan bahsetmiş olma ihtimali var mı? Her neyse sistemin gücünü kesin daha sonra işlemci soğutucusunu sökün yeni aldığınız RAM'leri taktıktan sonra soğutucuyu tekrar takabilirsiniz ve mutlu son 😊

Kasanın üstüne takılan fanlar da olabilir diye düşündüm. Onlar da RAM'le çakışabiliyor bazen.

Geri
Yukarı