RAM takınca görüntü gelmiyor

Splendor06

Hectopat
MSI B550-A PRO anakartım var ve Crucial Ballistix 3600 MHz RAM. İşlemci R5 3600. RAM'ler sıfır sayılır. Yeni aldım.

Öncelikle işlemci termal macun değiştirmesi için çıkardım, değiştirdim. Sonra açtım Fanlar tam devirde dönüyor. Görüntü gelmedi. RAM'dan kaynaklandı dedim, olmadı. Söküp çıkardım RAM'i, düzeldi ama baktım 8 GB gözüküyor 16 olan belleğim. şimdi Anakartta 4 tane yuva var. 1 tane RAM'im 4 çalışıyorlisiyor. Diğeri ise A2 takıyorum ya da herhangi bir slota, RAM çalışmıyor ama hangi yuvaya takarsam takayım görüntü gelmiyor. Nasıl düzeltebilirim? BIOS güncel. BIOS pilini çıkardım, bekledim, olmadı. Resetledim, olmadı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her soketin çalıştığına eminseniz ya RAM bozuk ya da tam oturmuyor yuvaya.

Çalışan RAM'i çıkarın ve taktığınızda çalışmayan RAM'i tek olarak çalıştırın.
RAM sorunlu olabilir.
çalışmayan ram herhangi bir slotta tek olarak çalışmıyor görüntü alamıyorum fanlar dönüyor yüksek hızda her şey çalıyor ama görüntü gelmiyor
Her soketin çalıştığına eminseniz ya RAM bozuk ya da tam oturmuyor yuvaya.

RAM çalışıyordu yani nasıl bozulmuş olabilir her slot çalışıyor çünkü çalışan RAM her slotta görüntü geliyor ve açılıyor.

çalışmayan ram herhangi bir slotta tek olarak çalışmıyor görüntü alamıyorum fanlar dönüyor yüksek hızda her şey çalıyor ama görüntü gelmiyor

RAM çalışıyordu yani nasıl bozulmuş olabilir her slot çalışıyor çünkü çalışan RAM her slotta görüntü geliyor ve açılıyor.
RAM kesin olarak bozuk başka birşey olması mümkün değil.

Artı -1 Eksi
İşlemciyi çıkarıp tekrar takın ve sorunun devamı halinde BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün. Bence işlemcinin termal macunu fazla geldi ya da takarken tam oturtamadınız.

Şimdi aklıma geldi işlemcinin termal macunun değiştirmeden önce aynı RAM çalışıyor muydu ?
Eğer çalışıyorduysa söylediğimi geri alıyorum RAM'in sokete oturan yerlerine birşey bulaştırmış olabilirsiniz RAM'in bu kısımlarını temizlemenizi öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı