RAM taktıktan sonra PC açılmıyor

16.

RAM yeni kutusundan çıktı hocam oksitlenme veya kirlenme olduğunu düşünmüyorum.
Kardeş o zaman rami taktığın anakart girişinde sorun olabilirmi?

PC`yi fişten çekin. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu sırada da BIOS pili sökük olsun. İşlem bitince parçaları takıp deneyin.
16.

RAM yeni kutusundan çıktı hocam oksitlenme veya kirlenme olduğunu düşünmüyorum.
Bazen olabiliyor. Dediğimi de deneyin. Duruma göre yazarsınız.

RAM'i nereden aldın? Güvenilir mi?
PC`yi fişten çekin. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu sırada da BIOS pili sökük olsun. İşlem bitince parçaları takıp deneyin.

Bazen olabiliyor. Dediğimi de deneyin. Duruma göre yazarsınız.
Hocam bu arada eski RAM'in markası Volar diye bir markaymış yenisinin de Kingston.

@Ronaldonun kramponu
1626532793898.png

@Yener K. Hocamın dediği şeyi uygulayacağım o da olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim maalesef ordan da sonuç çıkmazsa mecbur iade edeceğim. 😕
Hocam dediğiniz şeyleri denedim sorun devam ediyor aklıma şu takıldı BİOS sürümüm güncel değil ve ASUS'un sitesinde yeni BİOS güncelleme notlarına baktığımda RAM uyumluluğu geliştirildi yazıyor acaba sorun bundan olabilir mi? Ve bir sorum daha olacak eğer BIOS'u güncellersem Windows silinir mi? En baştan mı? Kurmam gerekir? Bilgilerime bir şey olur mu?

Son düzenleme:
@Yener K. Hocamın dediği şeyi uygulayacağım o da olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim maalesef ordan da sonuç çıkmazsa mecbur iade edeceğim. 😕

Hocam dediğiniz şeyleri denedim sorun devam ediyor aklıma şu takıldı BİOS sürümüm güncel değil ve ASUS'un sitesinde yeni BİOS güncelleme notlarına baktığımda RAM uyumluluğu geliştirildi yazıyor acaba sorun bundan olabilir mi? Ve bir sorum daha olacak eğer BIOS'u güncellersem Windows silinir mi? En baştan mı? Kurmam gerekir? Bilgilerime bir şey olur mu?
Hayır hocam. BIOS güncellemesi ile format farklıdır. Deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı