RAM takviyesi sonrası sistem ağırlaştı

fuadabilov

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 16 GB DDR4 RAM aldım ama bilgisayarda DDR4 8 GB RAM vardı. Bugün taktım, bilgisayar çok zayıfladı. BIOS ayarlarında XMP ayarı yok. Ne yapabılırım?

Eski RAM'im 2400 MHz 8 GB yenı RAM'ım ıse 16 GB 3200 MHz ama takdıktan sonra bilgisayar zayıfladı ne yapabıırım?

Hepsi farklı bırı 2400 biri.

Farklı frekans değerinde ve CL değerindeki RAM'ler bu tarz sıkıntılar yaratabiliyor. BIOS ayarlarından frekans değerlerini eşitle eski RAM'in maksimum kaç MHz ile çalışıyorsa 2. RAM'i de aynı şekilde senkronize et sorun düzelicektir. Eğer düzelmez ise iade et ve aynı marka model ve MHz değerindeki RAM ile değiştir. BIOS ayarlarını düzenlemek için anakart modelin ile YouTube'da arama yapıp sorunu çözebilirsin.

1637957516369.png

BIOS'da o ayar yok bilgisayarım yenı olmasına ragmen nasıl yapabılırım kardeş? Moralım çok bozuldu.

Zaten sistem otomatik olarak 3200 MHz olan RAM'i 2400 MHz'ye çekecektir fakat farklı marka olduğu için RAM'in içinde farklı bir çip var. Bu da sistemi dengesiz hale getiriyor olabilir.

Farklı frekans değerinde ve CL değerindeki RAM'ler bu tarz sıkıntılar yaratabiliyor. BIOS ayarlarından frekans değerlerini eşitle eski RAM'in maksimum kaç MHz ile çalışıyorsa 2. RAM'i de aynı şekilde senkronize et sorun düzelicektir. Eğer düzelmez ise iade et ve aynı marka model ve MHz değerindeki RAM ile değiştir. BIOS ayarlarını düzenlemek için anakart modelin ile YouTube'da arama yapıp sorunu çözebilirsin.
internetde çok aradım bıos ayarları bende yok onların biosu farklı
Hocam zaten her şeyi aynıymış. Bir tek ikisinin frekansı uyumlu değil onu da BIOS'tan yapar. İade etmesine gerek yok yani.
biosda bende o ozellık yok frenkas ya mhz ayarları yok

İnternetde çok aradım BIOS ayarları bende yok onların BIOS'u farklı.

BIOS'da bende o ozellık yok frenkas ya MHz ayarları yok.

Olması gerek bilgisayarınızın yeni nesil bir PC olduğunu söylemişsiniz iyi bakın yok ise dediğim ikinci çözüm ile kesin ve sorunsuz olarak PC nizi kullanabilirsiniz.

bende biosda xmp ayaları yok
Olması gerek bilgisayarınızın yeni nesil bir PC olduğunu söylemişsiniz iyi bakın yok ise dediğim ikinci çözüm ile kesin ve sorunsuz olarak PC nizi kullanabilirsiniz.
kardeş sen anlıyorsansa wpdan sana bıos ekran alıntıısnı atabılırmıyım çok aradım yok

Geri
Yukarı