RAM Tavsiyesi

Holy Diver

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar yaşlı olan sistemime küçük bir ram tavsiyesi yapmak istiyorum. Farklı markalı RAM'in dezavantajı olur mu bilmiyorum. Aşağıda linkleri atacağım bu gün veya yarın alacağım sizce hangisini tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkürler.
Not : Anakartım Çift kanal DDR2 1066 ** / 800/667/533 x 2 DIMM, Max 4GB destekliyor.

1-) Gskill 2Gb Value Ddr2 800Mhz Cl5 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
2-)Corsair 2Gb Value Ddr2 800Mhz Pc6400 Cl5 Ram - Vatan Bilgisayar
3-)2GB DDR2 667MHz CL5 PC Ram - Vatan Bilgisayar
4-)2GB DDR2 800MHz CL6 PC RAM - Vatan Bilgisayar

Bu da şu anda takılı olan RAM bilgileri.

Dosya Ekleri

• rm.png
    rm.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 338
Farklı marka olursa stabil çalışmaz. Aynı markanın aynı modeli daha güzel performans verir. Anakartın DDR2 ise bence sana yeni bir kasa toplamalıyız, RAM takviyesi para verme.

Farklı marka olursa stabil çalışmaz. Aynı markanın aynı modeli daha güzel performans verir. Anakartın DDR2 ise bence sana yeni bir kasa toplamalıyız, RAM takviyesi para verme.

Evet doğru söylüyorsunuz ama bu benim ana makinem değil 2.pc gibi bir şey. Bu pcyi babam kullanıyor ve sürekli microsoft word kullanıyor. Bana bilgisayarın çok ağır olduğunu söyledi bende 1 aydır sık sık kullanıyorum ve gerçekten çok ağır(yavaş). Bunun için küçük bir RAM tavsiyesi yapıp Windows 8.1 kuracağım. 100 TL'lik bir şeyin yatırım olduğunu düşünmüyorum. Teşekkürler.

Mevcut RAM ile aynı marka, aynı frekans ve CAS değerli bir RAM almak seni sorun yaşamaktan uzaklaştırır, bu üç kriterin üçüne de dikkat et.

Şu an ki RAM markası zeppelin bu marka artık pek üretmiyor galiba. Sadece GOLD'da var ama internetten alamam ve sadece 1GB'lık modeli var. Sizce yukarıda verdiğim linklerden hangisini almalıyım? Hepsinde CL değeri ve Mhz uyuyor. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Şu an kullandığın 667lik CAS (CL) 5 RAM ve yukarıda sadece biri bu değerlerde, o da 3.
Kağıt üzerinde OK ama sorun çıkma riski de mevcut, hatırlatayım.
Word'de ve genel kullanımda sorun yaşıyorsan ana problem işlemci de olabilir. Belki ikinci el bir işlemci daha verimli bir upgrade olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı