RAM uyumsuzluğu

foreveryoux1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür bilgisayarıma neyin mavi ekran veya direkt kapanma sorununun sebep olduğunu bulmaya çalışıyordum. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp garantiye yolladım fakat ekran kartsız da olmaya devam etti. Tek tek RAM'lerimi denedim ikisinde de sorun olmadığını, sadece beraber taktığımda bilgisayarı kapadığını fark ettim. İlk RAM'i 2.5 yıl önce aldım Corsair 8 GB 2400MHz DDR4, diğeri ise Corsair 8 GB 3000MHz DDR4 ve yaklaşık 9 ay önce aldım. İnternetten araştırdığımda, sorun olmaz 3000MHz olan RAM 2400 ayarında çalışır yazdılar ama 2 hafta önce sistemi SSD'ye taşımak için format attığımdan sonra uyumsuz olmaya başladılar galiba. Memtest86 ile teste soktum bir sorun bulamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram konusu çok hassas. Voltajı bile etki edebilir. Yakın zamanda ben de Ram yükseltmesine gittim aynı model Ram'den aldım. Marka aynı olsa bile sorun çıkmaz ihtimali oluyor yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı