RAM ve HDD eklemek laptop garantisini bozar mı?

ChikiTiger

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4600H - GTX 1650 - 16GB 3200 MHz - Acer Nitro 5
Laptop markası Acer Nitro 5. RAM veya HDD yükseltmesi yapsam garanti dışı kalır mı cihaz?

Çoğu firmalarda sıkıntı olmuyor, dikkat edin yine de. Elinizden geldiğince zarar vermemeye çalışın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetkili servisi arayın, durumu bildirin. Bu işlerden anlıyorsanız size bi yönlendirme yaparlar. Ben HP almıştım, yükseltme temizlik, bakım vs. için aradığımda (2016 falandı sanırım) gidip gelmesini bekleyemem deyince anlıyorsanız siz yapın dediler. O şekilde başlamıştım bakım yapmaya. Global garanti dışı kalmaz diyebilir, belki burada sorun çıkarırlar. İletişime geçmek daha sağlıklı olur bence.

Ben geçen gün bu konuda iletişime geçtim beni pek tatmin etmeyen bir cevap verdiler ama bana verilen cevap buydu:

Dosya Ekleri

• Captura.PNG
    Captura.PNG
    101,8 KB · Görüntüleme: 91
Yani diyorlarki Aldığınız RAM uymayabilir ve iade etmek zorunda kalabilirsiniz yetkili servis ile iletişime geçip bileşenlerinizi yükseltebilirsiniz en mantıklısıda bu riske girmeye hiç gerek yok.

Yani diyorlarki Aldığınız RAM uymayabilir ve iade etmek zorunda kalabilirsiniz yetkili servis ile iletişime geçip bileşenlerinizi yükseltebilirsiniz en mantıklısıda bu riske girmeye hiç gerek yok.
sorun şu ben onlara almayı planladığım ram'in fotoğrafını da gönderdim fakat hiç umursamamışlar fotoğrafı. saçma sapan muallakta bırakan cevap vermişler onlar bile bilmiyor bozar mı bozmaz mı.

Hayır bozmaz ama bunu yaparken bir şeyleri kırarsanız o zaman bozulur.

Linkte yetkili birinden cevap var mı bilmiyorum ancak son mesaj özellikle "Hindistan" için diye belirtiyor.

Acer garantisinde şu maddeleri bulabilirsiniz:
- Sistem’in Acer tarafından üretilmemiş ve/veya satılmayan parçaların kullanımı da dahil olmak üzere değişikliğe uğratılması;
- Acer veya Acer tarafından yetkilendirilmiş bir Hizmet Sağlayıcı dışında hizmet yahut onarım sağlanması;

Bu durumlar garantiyi devre dışı bırakıyor.

Geri
Yukarı