RAM voltajını 1.35'den 1.36 yapmak zararlı olur mu?

XMP ya da DOCP ile otomatik olarak RAM'lerinizin hızını arttırdıysanız manuel olarak voltajı arttırmanın anlamı yok. Eğer kendiniz RAM'lerinizin hızını manuel olarak daha da arttırmak isterseniz o zaman fazladan voltaja ihtiyaç gerekir, sistemin stabil çalışması için.

DOCP = XMP. Sisteminiz açılmayabilir bu yüzden de BIOS pilinden sıfırlamanız gerekir. Yapmamanızı tavsiye ediyorum.

XMP'ya da DOCP ile otomatik olarak RAM'lerinizin hızını arttırdıysanız manuel olarak voltajı arttırmanın anlamı yok. Eğer kendiniz RAM'lerinizin hızını manuel olarak daha da arttırmak isterseniz o zaman fazladan voltaja ihtiyaç gerekir, sistemin stabil çalışması için.

Arkadaşlar teşekkürler, aşağıdaki konuyu da ben açtım ama derdime derman bulamıyorum.
Ne yapmam gerekli? DOCP kapatıp manuel mi ayarlamam lazım yoksa 2133 mü kalmalı ne yapmalıyım ?

Arkadaşlar teşekkürler, aşağıdaki konuyu da ben açtım ama derdime derman bulamıyorum.
Ne yapmam gerekli? DOCP kapatıp manuel mi ayarlamam lazım yoksa 2133 mü kalmalı ne yapmalıyım ?

Çok anlamıyorum ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcağım. Bildiğim kadarıyla ilk önce ram voltajını arttırıp ondan sonra manüel olarak frekansı arttırıyoruz. Anakartınız nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı