RAM yetersiz hatası

exp142

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Başlıkta da okuduğunuz üzere.

LoL oynuyorum oyun kasıyor 46-85-65 FPS arasında dalgalanmalar oluyor. Normalde 46 FPS akıcı bir görüntü oluşturur ama ben oynarken sürekli bir donmalar takılmalar kasmalar yaşıyorum.

Oyun esnasında arkadan yetersiz bellek hatası veriyor görev yöneticisinden bakıyorum 2 GB daha ekstra RAM var ama kullanmıyor LoL.

RAM'in %50'sini kullanıp bırakıyor.

RAM test yaptım RAM'ler sorunsuz sonra chromden sekme açarak RAM'i kendim test ettim RAM'ler çalışıyor.

LoL 32 Bit bir oyun tamam 2 GB'den daha fazla RAM kullanmaz diye düşündüm tamam.

Peki niye yetersiz RAM uyarısı veriyor?
Ticket olarak da attım bunu Riot'a bir de size danışalım dedim.

Başlıkta da okuduğunuz üzere.

LoL oynuyorum oyun kasıyor 46-85-65 FPS arasında dalgalanmalar oluyor. Normalde 46 FPS akıcı bir görüntü oluşturur ama ben oynarken sürekli bir donmalar takılmalar kasmalar yaşıyorum.

Oyun esnasında arkadan yetersiz bellek hatası veriyor görev yöneticisinden bakıyorum 2 GB daha ekstra RAM var ama kullanmıyor LoL.

RAM'in %50'sini kullanıp bırakıyor.

RAM test yaptım RAM'ler sorunsuz sonra chromden sekme açarak RAM'i kendim test ettim RAM'ler çalışıyor.

LoL 32 Bit bir oyun tamam 2 GB'den daha fazla RAM kullanmaz diye düşündüm tamam.

Peki niye yetersiz RAM uyarısı veriyor?
Ticket olarak da attım bunu Riot'a bir de size danışalım dedim.

Müneccimlerimiz birazdan gelir dostum. Yazma sistemini sen.

Bunun tek nedeni, cihazın ısınmasıdır.
Benim minibook bilgisayarım en düşük ayarlar ile 60 FPS oynanıyor. 2-3 dakika içinde ise, FPS 25-30'lara düşüyor. Üstelik fansız bir minibook. İçinde Intel Atom işlemci olduğu için, fana gerek duymamış, çünkü ofis için falan kullanılıyor.

Ben sonra altına soğuk cisimler koydum, öyle denedim normale dönmese de 45 FPS ile akıcı oynatıyor.

Evet, 30 FPS'in altında alıyordum. 2 GB RAM taktım Windows 10 kuruluydu 8.1 hızlandırılmış sürüme aldım.

65-80 FPS alıyordum sabitmin ayarlarda.
Sonra uzun süre kullanmadım şu an durum böyle.

Anladığım kadarıyla sistemde 2x2 GB RAM bellek var. Sabah kalkıp oyunu açtığınızda bu sorun devam mı ediyor yoksa oynamaya başladıktan sonra mı ortaya çıkıyor?

Geri
Yukarı