RAM yükseltirken aynı marka mı olması gerekiyor?

MacroitTS

Hectopat
Herkese iyi günler. ASUS marka laptopumda 16 GB DDR5 4800MHz CL40 Samsung marka RAM var. Sitelerde tükenmiş fakat Crucial marka bütün özellikleri aynı olan RAM eklesem herhangi bir sıkıntı olur mu? Birkaç yerden okuduğum yorumlarda hem benim laptopuma hem de başka laptoplara Samsung RAM'i olanlar da takmış bu RAM'i ve hiç sıkıntı yaşamamışlar. Ayrıca RAM'i takıp bilgisayarı açtıktan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek var mı? Şimdiden yazacaklara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Herkese iyi günler. ASUS marka laptopumda 16 GB DDR5 4800MHz CL40 Samsung marka RAM var. Sitelerde tükenmiş fakat Crucial marka bütün özellikleri aynı olan RAM eklesem herhangi bir sıkıntı olur mu? Ve RAM'i takıp bilgisayarı açtıktan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek var mı? Şimdiden yazacaklara teşekkür ederim.

Aynısı alırsan senin için olur ama aynısını bulamazsan veya almak istemezsen aynı CL, MHz, v değerine sahip ürün alman lazım. Bunlara dikkat etmelisin. Aldıktan sonra XMP açman yeterli belki eski moda döner yine XMP açarsan hallolur.

Ben farklı marka aynı özelliklerde RAM kullanıyorum sorun yok. Genelde de olmuyor zaten. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok RAM takınca Windows biraz geç açılabilir merak etmeyin normaldir.

Herkese iyi günler. ASUS marka laptopumda 16 GB DDR5 4800MHz CL40 Samsung marka RAM var. Sitelerde tükenmiş fakat Crucial marka bütün özellikleri aynı olan RAM eklesem herhangi bir sıkıntı olur mu? Birkaç yerden okuduğum yorumlarda hem benim laptopuma hem de başka laptoplara Samsung RAM'i olanlar da takmış bu RAM'i ve hiç sıkıntı yaşamamışlar. Ayrıca RAM'i takıp bilgisayarı açtıktan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek var mı? Şimdiden yazacaklara teşekkür ederim.

Sıkıntı çıkarma ihtimali olabilir. Bence bu işi yapıyorken kendi raminizi satın 16x2 RAM alın.

BIOS'tan açılıyor. RAM hızını ayarlamanızı sağlıyor. Direk takıp çalıştırırsanız düşük MHz de çalışır RAM'ler.

RAM'lerin yüksek frekansta çalışmasını sağlayan bir teknoloji. Açılması tavsiye edilir.

Masaüstü bilgisayarımdaki RAM'lar 3200 idi ilk taktığımda düşürmüştü kendim BIOS'tan açıp yükseltmiştim aynı işlemi diyorsunuz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı