RAM yükseltirken hafif kıvılcım çıkıyor

Arkadaşlar laptop RAM'i yükseltirken demir kapağı takarken hafif kenara değdi 1 2 saniye kıvılcım çıktı. Çektim hemen. Baktığımda hafif kararmıştı bir sorun olur mu?

Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6.

Başlık çıkıyor diye düzeltilmiş. Çıktı olacak.
Bataryayı kablosunu sökmemişsin + kabloyu söktükten sonra statik elektriği boşaltmamışsın. Direkt hata sana kalıyor.

Biri aynı durumu yaşamış ve Lenovo hayati bir parça olmadığını söylemiş.

Hemşire eldiveni taktım.

Takman pek işe yaramıyor oraya koyduklari metal parçadan dolayı. Gördüğün gibi düşüp zarar verebiliyor.

RAM koruyucusu olarak anakartın ortasına iletken koskoca bir metal koymak kimin aklına gelmiş onun aklını sorgularım aynı bilgisayara sahibim aynı bu sebepten RAM'ları açmaya korkuyorum.

Korkmana gerek yok, batarya kablosunu söküp elektriği alsan sıkıntı yaşamazsın, zaten dikkatli oldunmu düşürmuyorsun bile.

Eki Görüntüle 1635086 Tam olarak bundan ama bu kadar yanmadı sadece karardı.

Yukarıda dediğim işe yarıyor, dedikleri gibi hayati bir parca değil fakat belki uzun vadede sorun cikartabilir fakat onunda ihtimali az. Bu arada bilgisayarci vs o parçayı değiştirebilir eğer kafaya takarsan.

Son düzenleme:
Takman pek işe yaramıyor oraya koyduklari metal parçadan dolayı. Gördüğün gibi düşüp zarar verebiliyor.

Korkmana gerek yok, batarya kablosunu söküp elektriği alsan sıkıntı yaşamazsın, zaten dikkatli oldunmu düşürmuyorsun bile.

Yukarıda dediğim işe yarıyor, dedikleri gibi hayati bir parca değil fakat belki uzun vadede sorun cikartabilir fakat onunda ihtimali az. Bu arada bilgisayarci vs o parçayı değiştirebilir eğer kafaya takarsan.
Yarın bi lenovoyu arayıp sorayım.

Arkadaşlar laptop RAM'i yükseltirken demir kapağı takarken hafif kenara değdi 1 2 saniye kıvılcım çıktı. Çektim hemen. Baktığımda hafif kararmıştı bir sorun olur mu?

Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6.

Başlık çıkıyor diye düzeltilmiş. Çıktı olacak.
Hocam merhabalar aynı sorun bende de oldu şu anda bir sıkıntınız varmı zor durumda kaldım da lütfen yardımcı olur musunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı