RAM yükseltmek performansı ne kadar arttırır?

xraidesu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, bugün yine kafama takılan bir soruyu sormak için konu açıyorum. O zaman baştan başlayayım. Geçen gün Twitch'te gezinirken birini gördüm ve izlemeye başladım. Kendisi Valorant yayını yapıyordu fakat yayınla alakasız olarak dikkatimi bir şey çekti. Aldığı FPS benden fazlaydı, yanlış anlamayın FPS takıntım yok illa benim ki herkesten fazla olsun diye bir düşünce yapısına da sahip değilim fakat merak ediyorum. Kendisinin ekran kartı MSI GTX 1070 8 GB, benim ki ise ASUS Dual GeForce RTX 2060. RAM'leri hariç sistemi benden düşük. 32 GB RAM'e sahip ve bende ise 16 GB RAM var. Size sorum, RAM'leri upgrade yapmak FPS'i ne kadar etkiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 16 GB 3600MHz alın daha mantıklı 32 GB yapmanız için 16 GB daha 3000MHz RAM alacaksınız.
Onun yerine 16 GB 3600MHz RAM alın 16 GB olarak devam edin.

Teşekkürler hocam, iyi bir öneri. O zaman size şunu sormak durumundayım, elimdeki RAM'leri satmalı mıyım? Ve 3600 MHz RAM'ler ortalama kaç lira olur?

Teşekkürler hocam, iyi bir öneri. O zaman size şunu sormak durumundayım, elimdeki RAM'leri satmalı mıyım? Ve 3600 MHz RAM'ler ortalama kaç lira olur?
RAM piyasası çok yükseldi, satsan bile eline 3600 e geçecek kadar para geçmez. Üzerine belli bir miktar para eklemen gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı