RAM yükseltmenin FPS'e katkısı var mı?

Tuncay60

Hectopat
Arkadaşlar 8 GB 2133 MHz RAM kullanıyorum. Bunu 16'ya yükselttigim zaman oyunlarda bir degişiklik olur mu acaba? FPS artısı gibi kasttedigim oyun RDR2 oluyor. Ara ara donmalar mevcut oyunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük RAM, FPS düşüşlerine sebep olur, ani takılmalardan bahsediyorum genel olarak düşük FPS'ten değil. Eğer şu anki RAM'iniz tek kanal ise, yanına bir adet daha eklediğinizde FPS artışı olacaktır. Ancak zaten çift kanal olan 8 bellekleri 16'ya yükselttiğinizde FPS artışı yaşanmaz, ancak eğer FPS düşüşlerinin sebebi RAM ise FPS düşüşlerinin önüne geçecektir.

Düşük RAM, FPS düşüşlerine sebep olur, ani takılmalardan bahsediyorum genel olarak düşük FPS'ten değil. Eğer şu anki RAM'iniz tek kanal ise, yanına bir adet daha eklediğinizde FPS artışı olacaktır. Ancak zaten çift kanal olan 8 bellekleri 16'ya yükselttiğinizde FPS artışı yaşanmaz, ancak eğer FPS düşüşlerinin sebebi RAM ise FPS düşüşlerinin önüne geçecektir.
RAM FPS arttırır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kanıt olarak bu videoyu gösterebilirim. RAM hem FPS düşüşünü engeller hem FPS arttırır. Çünkü boşta RAM kalacağı için sistemin daha stabil ve performanslı çalışmasını sağlayacaktır. Özellikle yüksek gereksinim isteyen oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı