Çözüldü RAM yükseltmesi sonrası PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cyberius

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sistemime RAM almak için bilgisayarcıya uğradım ve sisteme RAM aldım ve test ettim çalışıyor. Eve geldiğimde sistemi açtım oyuna girerken sistem klitlendi. (RAM takmadan önce açılmadı ve fan yüksek devirde dönüyor)
Ben kabloları çıkar tak yaptım oldu ama yine kilitlendi reset tuşuna bastım ve PC bir daha açamadım her ne denediysem maalesef olmadı. Ne yapacağım? Eski RAM ile denedim ama hiçbir şey değişmedi ve sistem asla açılmıyor ve fan çok hızlı dönüyor. Kasamın ön panel ışıgı yanmıyor. Yardımcı olur musunuz? Bence PSU arızalı. (4+4 = 8 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS sürümünüz nedir? Ayrıca RAM'ler farklı ise çalışmaması normal.

Recep Baltaş Abi alakart üzerindeki yollar yanmış ve PSU da yandı ve sistem açınca yanık gibi koku geliyor. Apcak bir şey yok yazın çalışıp yenisini toplayacağım. Maalesef bütçem Max 5000 TL galiba toplayamiyacağım😥
İşlemcinin fanı çok sıkı vidalandıysa ikinci RAM'i takınca böyle yapabilir, BIOS pili söküp biraz bekle sonra tak ve tek RAM olarak açmayı dene.

Aldığınız RAM anakarta uyumlu olmayabilir.

Anakartınızın markası ve modeli nedir?

Öncelikle anakart modeli (ECS G4 1T M7 )
Uyumlu oldu tamircide test ettim RAM çalıştı.
Ama evde çalışmıyor not sistem tamirciye götürünce orada da çalışmadı ve ben PSU kabloları çıkarıp taktım oldu eve gelince sistem kilitlendi reset tusuna basınca bir daha görüntü gelmedi.

PSU'yu kapat aç yap.

Denendi ve PSU.

PSU'yu kapat aç yap.

Denedim ve PSU sıcaktan etkilenir mi fanı bozuk ve yine masraf edeceğim 😓

Artı -1 Eksi
BIOS sürümünüz nedir? Ayrıca RAM'ler farklı ise çalışmaması normal.

Recep Baltaş Abi alakart üzerindeki yollar yanmış ve PSU da yandı ve sistem açınca yanık gibi koku geliyor. Apcak bir şey yok yazın çalışıp yenisini toplayacağım. Maalesef bütçem Max 5000 TL galiba toplayamiyacağım😥

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı