Çözüldü RAM yükseltmesi sonrası "Windows has restarted your GPU driver" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hank

Decapat
Merhaba arkadaşlar, sistemime 8 GB RAM ekledikten sonra başlıktaki hatayı almaya başladım. Harici bir ekran kartım yok. RAM eklemesi yaptığım için problemin driver kaynaklı olup bilgisayarı formatlayıp driverları sıfırdan kurdum ancak düzelmedi. RAM bozuktur diye düşündüm. Memtest86 programını kullandım, ondan da 0 error aldım. İki günden beri uğraşıyorum ancak problemin sebebini bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakart: Gigabyte B450M-S2H
İşlemci: Ryzen 3200G.
RAM: G.Skill 8 GB (sonradan bir 8 GB daha ekledim.)

Çözüm
Sistemimiz tamamen aynı.

Yalniz G.Skill yeni RAM'lerde farklı bir cip kullanıyor. Buna dikkat ettiniz mi?
Driverleri nasıl kurdunuz?
Bu bende de olmuştu bir kez, o dönem R7 250X ve Windows 8 kullanıyordum. Sürücü çökmesinden kaynaklı. Acaba kartın çipinde mi bir sorun var?
Harici ekran kartım yok ramden kullanıyor zaten bu yüzden ram değişikliğinde ekran kartı driverı hatası veriyor.

Konuya bir ekleme yapayım ramleri ayrı ayrı taktığımda hiçbir sıkıntı yok. İki ram arasında bir uyuşmazlık var galiba ama sebebini anlayamadım. Marka, model tıpa tıp birbirinin aynısı. Acaba @Megaton 'ın söylediği gibi çipten dolayı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı