RAM yükseltmesi yapılırsa nasıl değişiklikler olur?

Furkan16400

Decapat
Daha fazla  
İşlemci oyun oynarken %95 falan çalışıyor. 6 GB RAM var. RAM'leri yükseltsem 16 vs falan yapsam acaba ne gibi değişiklikler olur? İşlemcinin çalışma performansı %95'ten aşağı düşer mi? FPS artışı vs olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci oyun oynarken %95 falan çalışıyor. 6 GB RAM var. RAM'leri yükseltsem 16 vs falan yapsam acaba ne gibi değişiklikler olur? İşlemcinin çalışma performansı %95'ten aşağı düşer mi? FPS artışı vs olur mu acaba?

FPS artışı artar ben 4 GBtan 8 GB yaptım 4+4 8 CS:GO'da 30 FPS alırkan bayağı bir FPS yükselti 60'ın aşagısını görmuyorum 120 bile gördm.

Günümüzde en az 16 GB öneriliyor ve bu çift kanal olursa çok daha iyi oluyor. Bizzat kendim tattım bu olayı, 1x8 GB'dan 2x8 GB'ye geçince çok rahatladı bilgisayar (oyunlarda).

Günümüzde en az 16 GB öneriliyor ve bu çift kanal olursa çok daha iyi oluyor. Bizzat kendim tattım bu olayı, 1x8 GB'dan 2x8 GB'ye geçince çok rahatladı bilgisayar (oyunlarda).

Bayağı rahatlıyor aynısını bende yaptım 8 GB 4+4 PC rahat nefes alıyor Windows 10 kulandıgım için eziyet çekıyordu.

Bayağı rahatlıyor aynısını bende yaptım 8 GB 4+4 PC rahat nefes alıyor Windows 10 kulandıgım için eziyet çekıyordu.

2x4 GB yeterli. Önemli olan bant genişliğidir bu nedenle 2x4 GB her ortamda 1x8 GB'ın içinden geçerken 1x16'nın pek gerisinde kalmaz. Çift kanal RAM her ortamda tek kanalı tokatlar, boyut ikinci plandadır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı