RAM yükseltmesinden sonra Warzone 30 FPS'ten 10 FPS'e düştü

mete5323

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb ddr3 1600mhz
SSD veya HDD modeli
120 gb ssd - 1TB hdd
Ekran kartı
Asus RX 460 2GB 128 bit
Anakart
H81M-S2V
İşlemci
İ3-4160
Selam ben 8x2 16 GB RAM aldım RAM'ler bazı oyunlarda yüksek FPS verirken bazı oyunlarda inanılmaz FPS düşüşü yaşadım. en çok da işlemci ağırlıklı oyunlar, mesela CoD Warzone da 25 30 FPS arası alırken RAM yükseltmesi yaptıktan sonra oyun 5-10 FPS arası, BeamNG Drive da öyle RAM yükseltmesi yapmadan önce 30 40 FPS aldığım oyun orta ayarlarda RAM yükseltmesi yapınca 10 20 FPS veriyor. işlemci termal macununu yeniledim oyunda 50 55 derece RAM'ler aynı bilen var ise yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    20,6 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.PNG
    2.PNG
    20,4 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam ben 8x2 16 GB RAM aldım RAM'ler bazı oyunlarda yüksek FPS verirken bazı oyunlarda inanılmaz FPS düşüşü yaşadım. En çok da işlemci ağırlıklı oyunlar, mesela CoD Warzone da 25 30 FPS arası alırken RAM yükseltmesi yaptıktan sonra oyun 5-10 FPS arası, BeamNG Drive da öyle RAM yükseltmesi yapmadan önce 30 40 FPS aldığım oyun orta ayarlarda RAM yükseltmesi yapınca 10 20 FPS veriyor. İşlemci termal macununu yeniledim oyunda 50 55 derece RAM'ler aynı bilen var ise yardım edebilir mi?

Marka model ve CL değerleri ne? Eski ve yeni aynı model mi?

Eski ramlerini xmp hızlarında kullanıyordun da ram değişikliği sonrası standart hıza mı ayarlandı acaba? Ram hızları fps üzerinde epey etkili. Biostan kontrol ettin mi?

Eski ramlerini xmp hızlarında kullanıyordun da ram değişikliği sonrası standart hıza mı ayarlandı acaba? Ram hızları fps üzerinde epey etkili. Biostan kontrol ettin mi?
biosa girip baktım ikiside 1600mhz
Marka model ve CL değerleri ne? Eski ve yeni aynı model mi?
önceden kulladığım kingston du onu kenara koydum 2 tane sk hynix marka ram aldı onları taktım ikisinin de özellikleri aynı fakat ciddi fps düştü eski ramimi takıp denedim ikisini çıkartıp yine düzelmedi işlemcim renderlayamıyor ram takviyesi yaptığımdan sonra 8gb ddr3 1600mhz cl 11 ikiside

Geri
Yukarı